Nalewka Babuni mirabelka

Nalewki to wykwintne, staropolskie trunki obecne na XIX wiecznych stołach rodzin szlacheckich. Sporządzane według starych receptur przez seniorki rodu stały się elementem tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Ten trunek przetrwał do dziś, nadając urok spotkaniom ze znajomymi, jak i w gronie rodzinnym.

Gdy marzysz o czymś wyjątkowym sięgnij po Nalewkę Babuni o smaku owoców mirabelki z serii limitowanej. Nalewka Babuni to starannie dobrane składniki w odpowiednich proporcjach, głęboki smak oraz owocowy bukiet o zharmonizowanej nucie. Ten aromatyczny, klarowny trunek, sprzedawany jest w szklanej karafce, zamkniętej brzozowym korkiem w kształcie kuli.

Na szyjce butelki każdorazowo zawieszona jest etykieta informująca, że nalewka sporządzana jest według oryginalnej receptury. Całości dopełnia „słoneczna” i wytwarzana ręcznie ozdobna wstążka z elementami złotej nici. Karafka z nalewką pięknie prezentuje się na stole i stanowi wyszukany pretekst do aperitifu z gośćmi.

Chociaż mirabelki rosną w wielu miejscach, w wielu regionach, w różnych krajach, to chyba największą popularnością cieszą się w Lotaryngii. Uznawana jest tam za symbol dostatku. Właśnie w Lotaryngii, co roku w ostatnim tygodniu sierpnia odbywa się Festiwal Mirabelki. Odbywają się nawet wybory miss – Królowej Mirabelki. Jest to wielkie „owocowe święto”, więc nie może na nim zabraknąć degustacji najróżniejszych potraw z mirabelkami w roli głównej, np. królika w mirabelkach i auszpiku oraz eua de vie, czyli tzw. „małych win” produkowanych m.in. właśnie z mirabelek.

Nalewka Babuni mirabelka

 

Nalewka Babuni MirabelkaPojemność: 750 ml

Cena: ok. 22 PLN
Zaw. Alkoholu – 18% obj. (aromatyzowana nalewka na winie owocowym słodka)

Nalewka Babuni jest do nabycia w handlu nowoczesnym, jak i tradycyjnym na terenie całego kraju.
www.nalewkababuni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *