NAJWIĘSZE SPOTKANIE EKOBRANŻY W POLSCE – TARGI NATURA FOOD i beECO 2016

Nikogo nie trzeba dziś przekonywać, że Targi NATURA FOOD i beECO, które odbędą się w Łodzi w terminie 7 – 9 października, to najważniejsze i największe targi ekobranży w Polsce i ścisła czołówka imprez tego typu w Europie Środkowo – Wschodniej. W gronie wystawców obecne są zarówno firmy dobrze rozpoznawalne na polskim rynku bioproduktów jak i przedsiębiorcy dopiero debiutujący ze swoją ofertą, prezentujący nowe produkty i innowacyjne rozwiązania. Targi NATURA FOOD i beECO to niepowtarzalna okazja do zapoznania się w jednym miejscu i czasie z szeroką ofertą produktów wysokiej jakości wytwarzanych zarówno przez polskich, jak i zagranicznych producentów i przetwórców. Co roku Targi odwiedza ponad 12 tys. osób wśród, których są przedstawiciele kadry menedżerskiej ekobiznesu, osoby odpowiedzialne za zakupy w sieciach handlowych i sklepach wielkopowierzchniowych, właściciele sklepów, hurtownicy i dystrybutorzy żywności, a także przedstawiciele ambasad.

REKORDOWA LICZBA WYSTAWCÓW

W tegorocznej edycji Targów NATURA FOOD i beECO weźmie udział ponad 350 firm z Polski i zagranicy – producentów, przetwórców, eksporterów i dystrybutorów żywności wysokiej jakości. Zdecydowana większość wystawców, bo ponad 50% prezentować będzie produkty posiadające certyfikaty ekologiczne oraz produkty naturalne, niskoprzetworzone, wytwarzane w oparciu o składniki wysokiej jakości. W ofercie targowej przybędzie także produktów z segmentu vege, fit, superfoods (żywność pochodzenia naturalnego, bogata w składniki odżywcze) czy ekologicznych linii produktów dla dzieci. Nowością będą z pewnością produkty ekologiczne gotowe do spożycia, które są propozycją dla osób żyjącym szybko, w dużym tempie. Bogatą ofertę zaprezentują również producenci artykułów nieżywnościowych, takich jak naturalne i ekologiczne kosmetyki oraz środki czystości. Będę też suplementy diety, ekologiczne ubrania, opakowania i wiele innych. Wśród wystawców pojawią się również producenci nowoczesnego sprzętu AGD m.in.: wolnoobrotowych wyciskarek do owoców i warzyw. Prezentację polskich firm dopełniają wystawcy z zagranicy: Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Litwy, Włoch, Grecji, Szwecji.

BRANŻOWE WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE

Jak co roku targom towarzyszy szereg spotkań branżowych skierowanych do producentów i przetwórców oraz do właścicieli, pracowników sklepów oferujących żywność wysokiej jakości i restauratorów, pracowników gastronomii – Akademia BioKuriera, BIObiznes Forum. Wśród tematów wiodących pojawią się zagadnienia związane z marketingiem wizualnym, franczyzą, zasadami znakowania produktów i certyfikacji, sprzedaży internetowej, korzystania z ekologicznych produktów w restauracji czy bycia świadomym ekorestauratorem.

W piątek 7 października odbędzie się Forum EKObranży, organizowane wspólnie z wydawcą magazynu EKODOSTAWCY, podczas którego poruszane będą kluczowe tematy dla sektora EKO. Jest to najważniejsze spotkanie polskiego sektora ekologicznego i handlu, pozwalające z jednej strony wymienić strategiczne informacje, a z drugiej nawiązać owocne relacje biznesowe, które realnie przekładają się na rozwój działalności gospodarczej.

Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska zaprasza ponadto na konferencję „Fairtrade – skorzystaj z rynkowej szansy!”, podczas której uznani eksperci przybliżą m.in. system certyfikacji fairtrade.

Targi NATURA FOOD i beECo będą także miejscem, w którym przebiegać będzie jedna z sesji IV Międzynarodowego Kongresu Biogospodarki, odbywającego się Łodzi w dniach 6-7 października, poświęcona eksportowi żywności wysokiej jakości.

NOWOŚCI W PROGRAMIE TARGÓW

Nową tematyką, która jest mocno akcentowana w tym roku zarówno w ramach ekspozycji targowej jak i w programie towarzyszącym jest alergia. Coraz więcej osób zmaga się z tym schorzeniem , a niewątpliwie odpowiednia dieta i właściwy dobór produktów stosowanych w życiu codziennym ma ogromny wpływ na leczenie tego typu schorzeń. W ramach NATURA FOOD i beECO szeroko prezentowane będą produkty z segmentu free from czyli bez alergenów – bez bezglutenu, laktozy, jajek czy bez cukru, a także naturalne kosmetyki i środki czystości. Wiedzę związaną z alergiami będzie można pogłębić podczas Forum Alergii (9.10), które zostało przygotowane wspólnie z redakcją Hipoalergiczni, a poprowadzi je znany alergolog prof. Krzysztof Buczyłko. Uczestnicy forum uzyskają informacje o różnych rodzajach alergii, dowiedzą się jak komponować dietę alergika z wykorzystaniem naturalnych produktów oraz jaką rolę w walce z alergią pełnią kosmetyki naturalne. Redakcja Hipoalergiczni (8.10) przybliży temat alergika w podróży oraz projekt Happyevolution czyli 10 kroków do zdrowia, szczęścia i równowagi.

Z kolei entuzjastów kulinariów, którzy działają aktywnie w polskiej blogosferze zapraszamy na ciekawe spotkania, warsztaty i prelekcje, które odbędą się w ramach pierwszego Ogólnopolskiego Spotkania Blogerów Kulinarnych (8-9.10) toczącego się pod hasłem „Internet w naturze – natura w Internecie”. Blogerzy kulinarni, lifestylowi, propagatorzy zdrowego stylu życia oraz bycia fit dyskutować będą o tym na czym polega jakość naturalnej żywności i siła rolnictwa ekologicznego, jak prezentować produkty ekologiczne w Internecie, jak opowiadać o szlakach kulinarnych czy wreszcie co zrobić, żeby blog był czytany i rozpoznawalny. Uczestnicy spotkania będą mieli także okazję wziąć udział w warsztatach fotografii kulinarnej prowadzonych przez firmę Canon. Gospodynią spotkania będzie Monika Kucia dziennikarka i kuratorka kulinarna. Z natury!

KONKURSY TARGOWE

W ramach NATURA FOOD odbędą się również konkursy, mające na celu wyłonienie najlepszych producentów i produktów prezentowanych podczas NATURA FOOD. Już pierwszego dnia targów (7.10) poznamy laureatów prestiżowego konkursu o „Złoty Medal NATURA FOOD” oraz konkursu na najlepszy produkt tradycyjny z regionu łódzkiego „Tygiel Smaków”. Również w piątek zostaną wręczone nagrody laureatom corocznego konkursu na „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne” organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa oraz „Z karpiem za Pan Brat”- konkurs kulinarny dla szkół gastronomicznych pod Patronatem Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia”. Drugiego dnia (8.10) Targów wyłonieni zostaną zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu na najlepszy stacjonarny ekosklep z żywnością ekologiczną, natomiast w niedzielę (9.10), na żywo będzie można obserwować rywalizację blogerów kulinarnych, którzy staną w szranki w konkursie „weekendowe śniadanie do łóżka”. Tego dnia poznamy również zwycięzcę plebiscytu konsumenta na najlepszy produkt prezentowany podczas NATURA FOOD 2016.

NATURA FOOD i beECO DLA EKOENTUZJASTÓW I MIŁOŚNIKÓW DOBREGO JEDZENIA

Ekologiczna żywność, ekologiczne produkty codziennego użytku i ekologiczny styl życia częściej goszczą w naszych domach. Trudno się temu dziwić, w końcu dbałość o zdrowie i środowisko naturalne to już nie tylko moda ale konieczność. Dlatego do odwiedzenia Targów NATURA FOOD i beECO zapraszamy także świadomych i wymagających konsumentów, poszukujących niebanalnych propozycji kulinarnych i pomysłów na życie zgodzie z naturą. Dla tej grupy odbiorców łódzka impreza jest okazją do zapoznania się z nowymi produktami, zdobycia wiedzy i inspiracji, które mogą wykorzystać na co dzień, a także degustacji produktów odbywających się w niemal wszystkich stoiskach czy nawet zakupów.

Podczas NATURA FOOD nie zabraknie także atrakcji dla miłośników gotowania i dobrego jedzenia. Swój kunszt zaprezentują największe gwiazdy telewizyjnych programów kulinarnych. Pokazy odbędą się w specjalnej Strefie Pokazów Kulinarnych a poprowadzą je m.in.: Joanna Jakubiuk, Marcin Piotrowski, Sebastian Kornacki, Carlos González Tejera. Entuzjaści dobrej kuchni będą mieli okazję wziąć udział w prezentacji dotyczącej bezglutenowej kuchni wegańskiej, którą przeprowadzi duet z Atelier Smaku, czyli Jola Słoma i Mirek Trymbulak. W tym roku łódzcy restauratorzy zaprezentują jak owoce robią prąd (Owocni), zdrowe desery na bazie kaszy jaglanej (Zakręcony Vege Obiad) oraz prawdziwe włoskie Tagliattelle z bardzo zdrowymi, szybkimi i prostymi sosami (Kuchnia BACCARO). Dla tych, którzy upodobali sobie napoje roślinne pokażemy jak łatwo je przygotować we własnej kuchni (ChiufaMix), będzie też można skosztować prawdziwych babanów z Dominikany. W Strefie Pokazów Kulinarnych przedstawiciele Lokalnego Rolnika opowiedzą o alternatywnych formach dystrybucji i będą rozdawać vouchery na pierwsze zakupy za pośrednictwem tego portalu.

Jak co roku targi NATURA FOOD i beECO są przyjazne dzieciom. Zwiedzając stoiska rodzice, będą mogli zostawić maluchy pod czujnym okiem opiekunów, którzy zgodnie z zasadą uczyć-bawiąc, zainspirują maluchy do  ekologicznych gier i zabaw. Charakter Strefie EKOdziecka nada kadra Przedszkola Ekologicznego EKOLUDEK. Tu również Lokalny Rolnik zapewni degustację napoi i przekąsek.

TARGOWA APLIKACJA MOBLINA

Pobyt na Targach NATURA FOOD i beECO zdecydowanie ułatwi aplikacja mobilna na smarthony, do pobrania której gorąco zachęcamy. Dzięki niej w telefonie będzie można korzystać z interaktywnej listy wystawców z wyszukiwarką, agendy wydarzeń towarzyszących z przypomnieniami i wygodnie wyznaczyć trasę do wybranego stoiska. Aplikacja umożliwi także zbieranie kontaktów wystawców w jednym miejscu, bez konieczności noszenia ze sobą ciężkiej torby z ulotkami. Aplikacja będzie dostępna bezpłatnie w Appstore i Google Play od 1 października.

Honorowym Patronem Targów są: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związek Województw RP oraz Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Łodzi.

Organizatorem imprezy są Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa.

 

Ceny biletów

  • Bilet normalny jednorazowy (beECO & Natura Food)15.00 PLN
  • Bilet ulgowy jednorazowy (beECO & Natura Food)10.00 PLN
  • Bilet normalny trzydniowy (beECO & Natura Food)30.00 PLN
  • Bilet rodzinny jednorazowy (2+1, 2+2) (beECO & Natura Food) 30.00 PLN
  • Bilet normalny jednorazowy online (beECO & Natura Food)11.00 PLN
  • Bilet normalny trzydniowy online (beECO & Natura Food) 22.00 PLN
  • dzieci do lat 100.00 PLN

Więcej informacji:

www.naturafood.pl
www.facebook.com/NATURAFOOD 

www.beeco.com.pl 
www.facebook.com/targibeECO

plakat_a3_nf_2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *