Nadwiślańska Fala – klubokawiarnia na miarę nowoczesnej Warszawy 

Spółdzielnia Socjalna Pogłos, czyli ojcowie założyciele znajdującej się na Bulwarach Wiślanych klubokawiarni Fala kolejny rok z rzędu udowadniają, że można zrobić coś nietuzinkowego, zgodnego z własnymi przekonaniami, niezorientowanego tylko i wyłącznie na zysk.

Miejsce to (podobnie jak w należący do tych samych właścicieli klub Pogłos, przy ul. Burakowskiej) ma z założenia łączyć, a nie podkreślać i tworzyć różnice oraz wpisywać się w wizję nowoczesnej Warszawy – miasta otwartego i różnorodnego, gdzie każdy znajdzie dla siebie miejsce. Tutaj płeć, wiek czy rodzaj obuwia – nie mają znaczenia. Tym, co się liczy są natomiast kwestie etyczno-ekologiczne. Stąd w klubokawiarni Fala nie uświadczycie plastikowych sztućców, słomek czy kubków do piwa. Z tego samego względu goście są tu karmieni roślinną kuchnią.

Ale Fala to nie tylko jedzenie. Drugi sezon działania lokalu będzie upływał pod znakiem wielu dodatkowych atrakcji, organizowanych oczywiście w zgodzie z aktualnie obowiązującymi regulacjami. Przychodząc tutaj (np. o zachodzie słońca) będzie można nie tylko relaksować się leżąc na leżakach lub siedząc na tarasie i leniwie sączyć kolorowe drinki albo jak kto woli orzeźwiające lemoniady. Właściciele klubokawiarni mają w planach m.in. koncerty, warsztaty, pokazy filmowe czy czy zajęcia jogi.

W pawilonie przy Płycie Desantu mile widziani są wszystkich miłośnicy ścieżek rowerowych oraz psiaków. Zgodnie z hasłami „Fala bike friendly” i „Fala doggo friendly”, dla pierwszych przygotowano pompkę rowerową, a dla pupili drugich – miskę z wodą. Właściciele klubokwiarni maja też zamiar zorganizować psi piknik, połączony z warsztatami behawiorystycznymi i zbieraniem pieniędzy na schronisko dla zwierząt. – Już drugi rok tworzymy miejsce zaangażowane społecznie, w którym można spędzić czas w niezobowiązującej atmosferze, zjeść kolację i posłuchać muzyki. Nasz pawilon jest otwarty dla wszystkich: seniorów, rodzin z dziećmi, mieszkańców Warszawy oraz turystów – podsumowują twórcy tego nie tylko gastronomicznego projektu.

Informację o organizowanych w Fali wydarzeniach znajdziecie na: www.facebook.com/falapawilon/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *