Na zdrowie, czyli kuchnia ma wiele twarzy

W książce „Na zdrowie” autorka proponuje kilkadziesiąt przepisów na przepyszne, i co najważniejsze – zdrowe potrawy. Ponieważ mówi się, że jemy oczami i nasz apetyt rozbudza już sam widok dania, więc sposób prezentacji potraw ma ogromne znaczenie. A w tej książce wszystkie dania są nie tylko zdrowe i smaczne, ale i wyglądają tak że tylko je gotować i… jeść.

Wszystkie przepisy są wypróbowane, starannie opisane, a dzięki ich różnorodności przekonać się można, że kuchnia ma wiele twarzy.

na_zdrowie_okladka-1Ponad sto tysięcy wiernych czytelników z całego świata, setki znakomitych przepisów i apetycznych zdjęć. Blog White Plate to inspirująca świątynia smaków, a jego twórczyni, Eliza Mórawska jest obecnie jedną z najbardziej wpływowych postaci polskiej sceny kulinarnej. Jak nikt inny potrafi dzielić się swoją umiejętnością smakowania życia.

Zanim przejdzie się od kupienia do gotowania, a od gotowania do kosztowania pozostaje przyjemność smakowania oczami. Już samo przeglądanie przygotowanych przez autorkę zdjęć potraw i wertowanie estetycznie zaprojektowanych stron sprawia ogromną przyjemność. Można zatopić się w klimatycznych wnętrzach, podejrzeć sytuacje, w których autorka została „złapana” przez fotografa i najpierw się uśmiechnąć, a potem – wziąć do gotowania.

Szczególną uwagę zwracamy na rozdział z potrawami dla alergików oraz wyjątkowe, słodkie kremy będące doskonałą alternatywą dla pełnych sztucznych aromatów kremów ze sklepowych półek.

Poniżej przepis na zupę, która z powodzeniem może być podana na zimowy obiad.

na-zdrowieEliza Mórawska – z wykształcenia dziennikarz,
od 2006 roku – blogerka.

Prowadzi jeden z najpopularniejszych polskich blogów kulinarnych – White Plate.

Wielokrotnie nagradzana; wyróżniana za promowanie kultury kulinarnej w epoce
fast-foodów, uznana za jedną z 30 najbardziej wpływowych postaci polskiej blogosfery ostatnich 10 lat.

Miłośniczka podróży kulinarnych oraz staropolskich przepisów, które chętnie unowocześnia i propaguje na swoim blogu.

Życzymy smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *