Na rozgrzewkę, wzmocnienie i poprawę samopoczucia

Choć wiosna za oknami, to poranki i wieczory nadal są chłodne. Dilmah proponuje wtedy sięgnąć po herbatę Ceylon Spice Chai z linii Exceptional.

Dilmah Exceptional to kolekcja herbat i ziół zebranych ręcznie. Kompozycje z tej serii są nowoczesne w stylu i smaku, jednak wytwarzane tradycyjnymi metodami. Należy do nich Ceylon Spice Chai, dostępna kiedyś wyłącznie w restauracjach, a od niedawna sprzedawana także w sklepach. Herbata ta wyróżnia się rozgrzewającymi właściwościami, które zawdzięcza składnikom takim jak imbir, cynamon oraz goździk. Jej niespotykany, pobudzający aromat to z kolei zasługa trawy cytrynowa. Wszystkie te przyprawy połączone zostały z cejlońską czarną herbatą typu BOP, co gwarantuje mocny, ciemny i aromatyczny napar.

Zainspiruj się
Ceylon Spice Chai, dzięki korzennym przyprawom, dobrze sprawdzi się w towarzystwie ciast orzechowo-miodowych oraz klasycznej szarlotki. Stanowi także idealną bazę do przygotowania rozgrzewającego napoju, który umili każdy wieczór. Oto instrukcja jak go zrobić.
1. Zaparz herbatę w ulubionym kubku.
2. Dodaj do niej plaster pomarańczy i świeży imbir.
3. Odstaw herbatę na 3-4 minuty, aby nabrała pełni aromatu.
4. Przed samym wypiciem możesz dodać łyżeczkę miodu lub dobrej, najlepiej domowej konfitury. Warto wybrać pigwową lub z czarnej porzeczki, gdyż zawierają najwięcej witaminy C oraz innych witamin, które wspomogą osłabiony przez zimę organizm.

Herbata Ceylon Spice Chai oferowana jest w pudełku zawierającym 40 torebek-piramidek. Jej cena na www.sklep.dilmah.pl wynosi 11,30 zł.

Wyłącznym przedstawicielem marki Dilmah w Polsce jest firma Gourmet Foods.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *