Na co zwrócić uwagę wybierając lodówkę?

Rodzina z dziećmi, para młodych ludzi czy singiel – niezależnie od tego, w czyim mieszkaniu się znajdziemy zawsze jest w nim lodówka. Umiejętnie wybrana zapewni idealne warunki przechowywania żywności i będzie nam służyć przez lata. Co więcej, może też stać się ozdobą kuchni.

Poniżej przedstawiamy pięć rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę, gdy decydujemy się na zakup tego urządzenia.

Po pierwsze stabilna temperatura
Lodówka zużywa najwięcej prądu po nagłych skokach temperatury. Takie zmiany są także niekorzystne dla przechowywanej żywności. Stąd też warto sprawdzić czy lodówka, jaką wybieramy posiada rozwiązania ten problem niwelujące. Należy do nich metalowe wykończenie tylnej ściany urządzenia, które stabilizuje temperaturę wewnątrz i minimalizuje jej wahania podczas otwierania drzwi. Dzięki temu możemy przeglądać zawartość lodówki bez obaw o podniesienia się temperatury w jej wnętrzu. Dodatkowo, takie wykończenie wygląda wyjątkowo elegancko. Posiadają je m.in. lodówki Samsung, w których to rozwiązanie nazywa się Metal Cooling.

Po drugie pojemność
W przypadku dużych rodzin jednym z najważniejszych czynników jest pojemność urządzenia. Mnogość i różnorodność produktów pomieszczą np. lodówki Samsung Prestige Collection. Duża pojemność użytkowa – do 647 litrów, sprawia, że bez problemu znajdzie się w nich miejsce na większe rodzinne zakupy. Więcej przestrzeni zapewniają też lodówki, które mają cieńsze ściany (w ofercie marki Samsung są to urządzenia z technologią Space Max). To rozwiązanie pozwala zyskać dodatkową przestrzeń na jedzenie czy napoje wewnątrz urządzenia bez zmiany jego wymiarów zewnętrznych.

Po trzecie energooszczędność
W przypadku lodówki na pewno kalkuluje się zakup modeli w klasie energetycznej A (A++ lub wyższej), które zużywają znacznie mniej prądu niż te z niższych klas i zapewniają spore oszczędności w skali roku. Niektóre urządzenia posiadają też inne rozwiązania, które pozwalają obniżyć rachunki za prąd. W lodówkach marki Samsung należą do nich wspomniana już technologia Metal Cooling oraz kompresor Digital Inverter. Ten drugi automatycznie dostosowuje pracę urządzenia do zapotrzebowania na chłodzenie, które zmienia się np. w zależności temperatura otoczenia czy częstotliwość otwierania lodówki. Kompresor Digital Inverter nie posiada szczotek, dzięki czemu emitowane przez niego wibracje i hałas są znacznie mniejsze, niż w tradycyjnych modelach, co jest szczególnie istotne, gdy lodówka stoi w aneksie kuchennym.

Po czwarte akcesoria
Jeśli chcemy, aby nasza lodówka była jak najbardziej funkcjonalna, powinniśmy zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie. Dużym ułatwieniem w korzystaniu z tego urządzenia są z pewnością specjalne szuflady na warzywa i owoce, pojemniki na drzwiach czy półka na wino. Ale na tym pomysłowość producentów się nie kończy. Dowód? W lodówkach z serii Samsung Chef Collection na wyposażaniu znajduje się metalowe naczynie Chef Pan, w którym można marynować np. ryby lub mięsa. Co ciekawe,jego rozmiar jest idealnie dopasowany do piekarników Samsung Dual Cook Flex, dzięki czemu przygotowane wcześniej danie możemy piec w tym samym pojemniku, w którym się ono marynowało, dzięki czemu mamy o jedną rzecz do zmywania mniej.

Po piąte wygląd
Lodówka powinna idealnie wpasować się w wystrój wnętrza. Ten cel można osiągnąć kupując model do zabudowy – tradycyjny albo specjalny, taki jak Kitchen Fit firmy Samsung. Dzięki niemu lodówka po obudowaniu zyska elegancki stylowy front i nie będzie odstawać od linii mebli. Inny ciekawym pomysłem aranżacyjnym jest lodówka z wykończeniem w kolorze czarnego szkła. Materiał tej nadaje elegancji nie tylko samej lodówce, ale i całemu pomieszczeniu. To wykończenie przyciąga uwagę i sprawia, że lodówka staje się jednym z najbardziej charakterystycznych urządzeń w kuchni. Poza tym czerń jest uniwersalna i doskonale komponuje się z każdym innym kolorem.

Szczegółowe informacji o lodówkach marki Samsung, w tym dane na temat zużycia energii dla poszczególnych modeli znajdują się na kartach produktowych na stronie www.samsung.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *