Na co zwracać uwagę wybierając wodę dla maluchów

Woda jest niezbędnym składnikiem diety człowieka, ponieważ gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie zarówno naszego ciała jak i umysłu. Dotyczy to także, a może nawet w szczególności dzieci, którym odpowiednie nawodnienie zapewnia właściwy rozwój.

Zgodnie z najnowszymi zaleceniami żywieniowymi maluchy do ukończenia 1. roku życia, poza mlekiem matki, powinny pić wyłącznie wodę. Jednak woda wodzie nie równa. Czym wobec tego powinniśmy się kierować dokonują wyboru tej, którą będą spożywały dzieci?

Po pierwsze bezpieczeństwo
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to czy woda posiada pozytywne opinie oraz certyfikaty przyznawane przez niezależne instytucje naukowo-badawcze. Taka rekomendacja świadczy bowiem o tym, że woda przeszła szereg specjalistycznych testów oraz spełnia wymogi stawiane produktom dla dzieci.

Po drugie rodzaj i skład
W wieku niemowlęcym i dziecięcym nie jest wskazane spożywanie niektórych mikroelementów w dużych ilościach. Dlatego też woda przeznaczona dla tej grupy konsumentów powinna być niegazowana, źródlana i niskozmineralizowana, nie może też zawierać zbyt dużej ilości sodu.

Po trzecie forma, w jakiej można ją spożywać
Woda kupowana z myślą o dzieciach powinna się nadawać do spożycia zarówno bezpośrednio, jak i po przegotowaniu. Poza tym, że podajemy ją maluchom do picia w naturalnej postaci, to często wykorzystujemy także do przygotowywania dla nich posiłków, a proces gotowania zmienia skład wody.

Po czwarte opakowanie
Chodzi tu o dwie rzeczy – skład opakowania, w którym nie powinno być niebezpiecznych dla zdrowia składników chemicznych mogących przenikać do wody; a w przypadku dzieci, które piją wodę samodzielnie, bezpośrednio z opakowania jego kształt, pojemność oraz to, czy jest wyposażone w specjalny ustnik.

Woda stworzona z myślą o dzieciach
Jedną z marek wody, które można bez obaw podawać dzieciom od pierwszych dni życia jest Mama i ja. Produkt posiada pozytywną opinię Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” (największego i jednego z najnowocześniejszych szpitali pediatrycznych w Polsce, przy którym działa placówka badawczo-rozwojowa przyznająca certyfikaty produktom dla dzieci). Mama i ja jest wodą źródlaną, niegazową, niskozmineralizowaną – zawiera 270 mg składników mineralnych na litr, przy czym sodu jest w niej zaledwie 7,77 mg na litr.  Co więcej, w jej składzie nie ma żadnych niebezpiecznych substancji, co potwierdzają regularne badania wykonywane przez niezależne laboratoria. Butelki, których używa się do produkcji wody Mama i ja nie zawierają Bisfenolu A (BPA), zazwyczaj pojawiającej się w artykułach z poliwęglanu. Tzw. butelki mini (o pojemności 0,33 ml) zostały zaprojektowana tak, by mieściły się w dziecięcej dłoni i ułatwiały maluchom samodzielne picie. Dzieci starsze, które nie mają już z tą sztuką żadnych problemów mogą zabrać do szkoły czy na wycieczkę butelkę wody Mama i ja o pojemności 0,5 l. Półtoralitrowa butelka przeznaczona jest zaś głownie do konsumpcji w domu. Ceny za poszczególne pojemności wynoszą odpowiednio ok. 1,20, 1,50 i 2,00 zł.

Producent: Wosana
Więcej informacji na stronie www.wodadladziecka.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *