Musujące jabłko w karnawałowej wersji

Lekki, orzeźwiający, a przy tym kusząco owocowy… Taki drink znajdzie wielu amatorów. Banalnie prosty pomysł na taką kompozycję zdradzili nam Bracia Sadownicy.

W recepturze każdego drinka najważniejsza jest odpowiednia baza. W karnawałowej inspiracji Braci Sadowników stanowi ją Musujące Jabłko z agrestem – napój z tłoczonych na zimno soków owocowych z wodą i bąbelkami bez dodatku cukru, barwników oraz konserwantów. Ta jego wersja została wybrana nieprzypadkowo. Agrest nie zmienia bowiem smaku jabłka, a sprawia jedynie, że kwaśne nuty zostają wydobyte na pierwszy plan. Kompozycję doskonale balansują plasterki słodkiej i soczystej Gali oraz wyrazista, ziołowa nuta szałwii.

Drink z Musującym Jabłkiem i agrestem

Składniki (na 4 porcje):

  • 2 butelki napoju Musujące Jabłko i agrest Bracia Sadownicy
  • 8-12 listków szałwii
  • 4 łyżeczki cukru trzcinowego
  • 1 jabłko Gala Bracia Sadownicy
  • około 200-300 g kruszonego lodu

Sposób przygotowania:
Do czterech wysokich szklanek z grubego szkła wrzucić po 2-3 listki szałwii. Dosypać po łyżeczce cukru trzcinowego. Jabłko przekroić na ćwiartki, wydrążyć i pokroić na plasterki, dodać do szklanek. Przy pomocy drewnianej pałki lub np. drewnianej łyżki utrzeć całość, aby szałwia i jabłko uwolniły aromat i smak. Całość zasypać kruszonym lodem i zalać Musującym Jabłkiem z agrestem.

Opcja:
Przed dodaniem Musującego Jabłka można na lód wlać 50 ml rumu lub żubrówki.

Rada:
W karnawałowych drinkach doskonale sprawdzą się również inne warianty Musującego Jabłka: klasyczne, z kwiatem bzu, śliwką, czarną porzeczką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *