Muffinki na kwadratowo

Lubiane przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, pieczone w papilotkach i specjalnych formach babeczki od dobrych kilku lat zyskują na popularności również w naszym kraju. Są proste w przygotowaniu, a serwuje się je z różnymi dodatkami. Dzięki marce Delecta muffinki (bo o nich mowa) właśnie zyskały nowy wymiar.

Chcąc rozwijać w Polakach pasję pieczenia w domu marka Delecta nieustannie dostarcza im produkty, które sprawiają, że zadanie to staje się wyjątkowo łatwe i przyjemne, a dodatkowo inspirują oraz zachęcają do większej kreatywności w kuchni. Stąd pomysł na drożdżowe muffiny w kształcie kwadratów!

Mają one dwie odsłony smakowe: wytrawną – z serem cheddar i przyprawami oraz słodką – z wanilią i jogurtem. Nowości idealnie sprawdzą się w formie przekąski lub też niecodziennego drugiego śniadania do pracy lub szkoły. Unikalna forma wypieku to nie jedyne, co zwraca uwagę. Warto też wspomnieć o czystym składzie mieszanek na bazie, których one powstają. Każda z nich zawiera trzy rodzaje mąki, najlepiej komponujące się z wersją smakową (jaglaną, kukurydzianą i pszenną w przypadki muffinów na słodko oraz gryczaną, orkiszową i ryżową w przypadku muffinów na słono), a także drożdże. Po stronie konsumenta zostaje dodanie do mieszanki jajek, mleka lub wody oraz margaryny lub oleju. Bułeczki są gotowe w ciągu 40 minut, przed włożeniem ich do piekarnika nie trzeba bowiem czekać aż ciasto wyrośnie. Poza mieszanką, na bazie której otrzymuje się 10 muffinów w zestawie znajdują się papierowe foremki do samodzielnego złożenia.

Sugerowana cena: ok. 7,50 zł.

Producent: Bakalland

Więcej informacji na stronie: www.delecta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *