Mrożona herbata – wymarzony napój na upały

Kiedy za oknami praży słońce, a temperatury przekraczają 30°, każdy marzy o orzeźwieniu. Dobrym sposobem by je sobie zapewnić jest sięgniecie po chłodne napoje, takie jak mrożona herbata. Warto przygotować ją samodzielnie, korzystając z aromatycznych kompozycji marki Czas na Herbatę oraz ulubionych dodatków.

Za nami pierwsza fala letnich upałów, a prognozy na kolejne tygodnie zwiastują ciąg dalszy. Niestety część z nas musi przetrwać gorące dni w rozgrzanym do czerwoności mieście, z utęsknieniem czekając na urlop. Na wagę złota są wówczas chłodne napoje, takie jak aromatyczna mrożona herbata przygotowana z najlepszej jakości suszu, wzbogacona według uznania owocami, ziołami, miodem lub naturalnymi syropami. Już jeden jej łyk przyniesie upragnione orzeźwienie, a każdy kolejny pozwoli chociaż przez chwilę zapomnieć o palącym słońcu i skwarze.

Jaką herbatę wybrać?
Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, ponieważ doskonały napój można przygotować z każdej odmiany: białej, czarnej, zielonej czy owocowej. Firma Progressive, właściciel marki Czas na Herbatę na upalne dni szczególnie poleca takie kompozycje jak: Summer Shine, Letnie Orzeźwienie oraz Sunrise, które już z nazwy brzmią rześko i wakacyjnie. Jeżeli po zaparzeniu schłodzimy je w lodówce, dodamy kostki lodu i ulubione owoce, to otrzymamy napoje idealne na lato. Równie smaczne i orzeźwiające propozycje przygotować możemy m.in. w oparciu o mieszankę White Ice Tea (powstałą z połączenia białej herbaty Pai Mu Tan z truskawkami, skórką dojrzałych cytryn, egzotyczną papają oraz kwiatem pomarańczy), a także Słoneczną Arkadię (główne role grają w niej zielone herbaty Japan Gen Mai Cha i Sencha oraz słonecznik, bławatek i pomarańcza).

Sprawdzone receptury
Przygotowując własne herbaty mrożone dobrze jest eksperymentować ze składnikami, wprowadzać nowe dodatki i sezonowe owoce. Takie poszukiwania idealnego smaku będą fantastyczna przygodą
i sprawdzianem kreatywności, a nagrodą – satysfakcja i maksymalne orzeźwienie. Jeżeli jednak nie mamy czasu na próby to dobrze jest skorzystać ze sprawdzonych pomysłów, takich jak przedstawione poniżej propozycje, bazujące na kompozycjach marki Czas na Herbatę.

MALINOWA RAPSODIA
Składniki: herbata owocowa Malinowa Rapsodia, borówki, plastry limonki, syrop żurawinowy, kostki lodu
Sposób przygotowania: Zaparz 2-3 łyżeczki herbaty w 200 ml wody, dodaj syrop (ilość wg uznania) i odstaw do schłodzenia. Następnie dorzuć borówki, limonkę i kostki lodu. Na końcu udekoruj listkiem mięty.

DOLCE VITA
Składniki: herbata turkusowa Dolce Vita, dojrzałe mango, plastry cytryny, miód, kostki lodu
Sposób przygotowania: Zaparz 1-1,5 łyżeczki herbaty w 200 ml wody, dodaj miód (tyle, ile uznasz za stosowne) i odstaw do schłodzenia. Mango pokrój w kostkę i włóż na ten czas do zamrażarki. Następnie dodaj je do herbaty wraz z plastrem cytryny i kostkami lodu.

WELLNESS & SPA
Składniki: kompozycja Wellness & SPA, plastry ogórka, limonki i/lub cytryny, syrop z czarnego bzu, kostki lodu
Sposób przygotowania: Zaparz 1-1,5 łyżeczki herbaty w 200 ml wody. Dodaj syrop (ilość wg uznania) i odstaw do schłodzenia. Plastry ogórka włóż na ten czas do zamrażarki, a następnie dołóż je wraz z plastrami limonki i kostkami lodu do herbaty i udekoruj listkami melisy.

Ceny wymienionych w teście kompozycji marki Czas na Herbatę:

  • Wellness & SPA – 20,90 zł za 100g;
  • Summer Shine – 24,90 zł za 100 g;
  • Słoneczna Arkadia i Malinowa Rapsodia – 27,90 zł za 100g;
  • Letnie Orzeźwienie, Sunrise i Dolce Vita – 29,90 zł za 100g;
  • White Ice Tea – 48,90 zł za 100 g.

Herbaty są do nabycia w sieci sklepów stacjonarnych w całej Polsce oraz sklepie internetowym www.czasnaherbate.net. Zapraszamy również do odwiedzenia strony

Strona główna

Poza informacjami o marce i produktach Czas na Herbatę znajduje się tam również szereg ciekawostek oraz inspiracji z aromatycznego świata herbat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *