Mołdawia – nowy kierunek dla turystów z Polski

Na europejskim rynku Mołdawia promuje przede wszystkim enoturystykę. Po raz pierwszy przedstawiciele Narodowego Związku Turystyki Przyjazdowej Mołdawii wraz z partnerami z sektora turystycznego, przy wsparciu USAID Moldova Competitiveness Project, wzięli udział w Targach TT Warsaw. W związku ze znaczącym wzrostem liczby turystów z Polski mołdawskie firmy rozwijają i dywersyfikują ofertę turystyczną, aby odpowiadała potrzebom polskich podróżnych. Biura podróży, które organizują wycieczki do Mołdawii i sąsiednich krajów, tj. Rumunii i Ukrainy, to: Solei, Tatrabis, Visit Moldova, Slavion Travel i Ways Travel.

moldawia_fot_nationa_inbound_tourism_association_of_moldova_1

Podczas 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw polscy turyści dowiedzieli się więcej o Mołdawii, jej atrakcjach, ale przede wszystkim winach, które są jednym z cenniejszych zasobów tego kraju. Emilian Dzugas, prezes Narodowego Związku Turystyki Przyjazdowej Mołdawii, zapewniał, że Polska to jeden z głównych rynków zarówno dla turystyki przyjazdowej, jak i przemysłu winiarskiego. Podczas targów i towarzyszącej im konferencji opowiadał o zabytkach, zachwalał lokalny folklor i kuchnię. Podkreślił, że zwiedzając Mołdawię należy odwiedzić największą podziemną piwnicę (250 km długości) i największą kolekcję win na świecie.

Emilian Dzugas, prezes Narodowego Związku Turystyki Przyjazdowej Mołdawii

Emilian Dzugas, prezes Narodowego Związku Turystyki Przyjazdowej Mołdawii

Na targach była również promowana trasa turystyczna wiodąca śladami Polaków, do której należą takie atrakcje jak wille polskich arystokratów, muzea z elementami polskiej historii i tradycji kultywowanych w Mołdawii.

Do wizyty w Mołdawii zachęcał również Marcin Mączyński, sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. – Mołdawia to kraj, który oferuje przede wszystkim autentyczność. Kto chce przypomnieć sobie wspaniałe smaki swojskich serów, śmietany, masła i innych produktów, spróbować wyśmienitych win i poznać prawdziwe życie prowincji niezmienione przez masową turystykę, powinien wybrać się właśnie tam – opowiadał. Podkreślił, że bezpośredni lot do Kiszyniowa trwa niespełna dwie godziny, a bilety można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach.

Marcin Mączyński, sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego

Marcin Mączyński, sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego

Wino – niezapomniane smaki

Podczas wizyty na targach odwiedzający mieli okazję do posmakowania win produkowanych w winnicach: Asconi, Castel Mimi, Chateau Vartely i Chateau Purcari. Ich przedstawiciele zachęcali również do odwiedzenia winnic, które dodatkowo oferują usługi noclegowe w nietuzinkowych obiektach, a pobyt obfituje w różnorodne atrakcje.

14

Mołdawia zaprasza turystów z Polski do odwiedzenia jej w 2017 roku, aby spróbować najlepszych win, doświadczyć wiejskiego życia, kuchni i kultury.

Więcej informacji o Mołdawii znajduje się na stronie www.moldova.travel

Mołdawia to kraj europejski o powierzchni 33 843 km kw. zamieszkany przez ponad 3,5 miliona osób. Stolicą i największym miastem jest Kiszyniów z populacją ponad 674,5 tys. mieszkańców. Zgodnie z danymi Narodowego Biura Statystyki (www.statistica.md), od stycznia do końca czerwca 2016 roku kraj odwiedziło niemal 87 000 turystów. Więcej informacji o turystyce znajduje się na stronie www.moldova.travel.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *