Moda na miętę

Mięta ceniona jest od wieków za swoje wyjątkowe właściwości. Wykorzystuje się ją m.in. jako naturalny środek leczniczy, a także składnik kosmetyków. Zachwyca jednak nie tylko aromatem, ale też kolorem. Króluje w kolekcjach projektantów, jako jeden z najpopularniejszych pastelowych odcieni. Zwłaszcza wiosną i latem jej popularność rośnie. Wyjaśniamy skąd wzięła się moda na miętę i dlaczego nie powinno zabraknąć jej również w naszym menu.

Naturalny lek

Liście mięty zawierają olejek eteryczny, w skład którego wchodzi mentol. To on nadaje roślinie ten wyjątkowy, charakterystyczny zapach. Miętę wykorzystuje się w leczeniu zaburzeń trawiennych. Napary z jej liści działają rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego. Herbatki miętowe są więc wskazane po spożyciu ciężkostrawnych potraw. Mięta cechuje się też właściwościami uspokajającymi, a także wzmacnia system odpornościowy organizmu. Jej zapach orzeźwia, niweluje stres i zmęczenie.

Obowiązkowa pozycja w menu

Mięta służy także jako dodatek do potraw. Można ją znaleźć w zupach, kremach, sałatkach oraz makaronach. Idealnie komponuje się też z różnego rodzaju koktajlami. Doskonale sprawdza się także w duecie z czekoladą. Można się o tym przekonać, sięgając po produkty firmy Wawel.

Duet idealny

Pastylka Miętowa to jeden z najpopularniejszych produktów z oferty Wawel. Wyśmienita czekolada połączona subtelnie z orzeźwiającą miętą to ulubiony duet wielu pokoleń Polaków. Od lutego pastylki z Wawelu dostępne są w nowej, eleganckiej oprawie.

Wśród miętowych propozycji z Wawelu można też znaleźć czekoladki miętowe oraz ręcznie robione karmelki Orzeźwiające.

PastylkaMietowa375

***

Wawel SA to jeden z najstarszych i najbardziej znanych producentów słodyczy w Polsce, którego tradycje sięgają końca XIX wieku.  Siedziba firmy mieści się w Krakowie. Firma specjalizuje się w produkcji wyrobów z ciemnej czekolady deserowej oraz czekoladek z nadzieniami. Najbardziej znane produkty marki Wawel to: Kasztanki, Malaga, Tiki TakiMichałki oraz Mieszanka Krakowska. Produkcja opiera się na sprawdzonych recepturach i surowcach najwyższej jakości, poddawanych szczegółowej kontroli. Wawel SA od kilku lat posiada certyfikowany System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001: 2000. Kupując produkty Wawel wspierasz fundację „Wawel z Rodziną”, której głównym celem jest pomoc polskim rodzinom, a także osobom i instytucjom, sprawującym opiekę zastępczą nad dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *