Moc atrakcji podczas festiwalu piernika

Piernik to – obok Mikołaja Kopernika – najbardziej rozpoznawalny symbol Torunia. Dziś po południu w tym mieście zaczyna się jego święto.
Tegoroczna (druga) edycja imprezy odbywa się w nowym miejscu – przy Bulwarach Nadwiślańskich i obfituje w nowe atrakcje. Większość z nich koncentruje się wokół jedzenia. Stąd połączone z degustacjami pokazy kulinarne w wykonaniu szefów kuchni znanych z telewizyjnych ekranów: Pascala Brodnickiego, Sebastiana Olmy i Maliki Szyc-Juchnowicz. W strefie food trucków (otwartej od godziny 15.00) ponad 25 ekip z Polski i zagranicy serwować będzie uliczne przysmaki w tym m.in. burgery z dodatkiem toruńskich pierników. Aleja Piw Rzemieślniczych pozwoli zapoznać się z produktami lokalnych browarów. W kawiarni „U Mistrza Piernikarskiego” będzie można spróbować deserów inspirowanych bohaterem wydarzenia, napić się kawy, a także nabyć wyroby Fabryki Cukierniczej Kopernik, która jest wyłącznym sponsorem imprezy, a także jedynym miejscem na świecie, gdzie toruńskie pierniku są wytwarzane. Podczas festiwalu promowane też będą miody z Kujaw i Pomorza. Towarzyszyć mu ma również specjalny konkurs, w ramach którego powstanie piernikowa książka kucharska.
Na atrakcjach kulinarnych się jednak nie kończy. W strefie edukacyjnej odbywać się będą specjalne warsztaty dla najmłodszych (z cieszącymi się ogromną popularnością w ubiegłym roku warsztatami zdobienia pierników włącznie). Organizator zapewnia też dzieciom, ale i dorosłym całą moc innych rozrywek: od zjawiskowej karuzeli weneckiej począwszy, poprzez treningi sportowe, na koncertach znanych polskich i zagranicznych zespołów skończywszy. Święto Toruńskiego Piernika 2017 obchodzone też będzie w muzeum tego wypieku przy ul. Strumykowej 4, które z tej okazji realizuje specjalny program.
Impreza oficjalnie zaczyna się w piątek 11 sierpnia o godzinie 17.00, a kończy w sobotę o 22.00. Więcej informacji nt. programu imprezy znaleźć można na www.swietopiernika.pl  i na stronie wydarzenia w serwisie Facebook.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *