Mistrzowska kuchnia z Janem Niezbędnym

Każdy z nas w swojej kuchni chciałby poczuć się jak zawodowy kucharz: żonglować wyrafinowanymi potrawami, popisywać się spektakularnymi kulinarnymi trikami i oczywiście profesjonalnie wyglądać. Jak to osiągnąć? Z pomocą, jak zawsze, przychodzi firma Sarantis i marka Jan Niezbędny.

Wygląd i fachowość w jednym
Nieraz widzieliśmy zawodowych kucharzy w wykrochmalonych białych fartuchach, wysokich czapkach i czarnych, nitrylowych rękawiczkach. Te ostatnie nie tylko dodają fachowego sznytu, ale również są idealne do kontaktu z żywnością, ponieważ nie reagują z tłuszczami. Ponadto mają podwyższoną odporność na rozdarcia, przekłucia i środki chemiczne, a przy tym są tak cienkie, elastyczne i dopasowane, że przyrządzając posiłek, nie czujemy, że mamy coś na dłoniach (są jak druga skóra). Czarne rękawice nitrylowe to must have każdego szefa kuchni. Nie mogło ich więc zabraknąć w ofercie marki Jan Niezbędny. Cana ok. 16,50 zł za 50 sztuk.

„Pomocnicy” mile widziani
Przygotowywanie pysznych i efektownych potraw można sobie ułatwić. Jak? Korzystając z odpowiednich produktów. Do takich należy innowacyjna folia 2 w 1 marki Jan Niezbędny. Jedna jej strona  –  pokryta silikonowanym papierem do wypieków, zapobiega przywieraniu, a druga – aluminiowa, doskonale przewodzi ciepło, a przy tym umożliwia dowolne modelowanie produktu. Dzięki tej folii spod naszych rąk wyjdą przekąski, które możemy serwować jak profesjonalni kucharze – w łódeczkach czy kieszonkach. Folia wspaniale nadaje się też do pieczenia ryb, mięsa, warzyw czy ciast. Podwójna warstwa (papier + folia) zapobiega wyciekaniu soków, masła czy sosów. 5-metrowa rolka kosztuje ok. 9,00 zł.

Nie marnujmy – przechowujmy!
Wszyscy zawodowi kucharze wiedzą, że z resztek potrawy można przygotować kolejne pyszne danie. A poza tym wiele potraw smakuje lepiej następnego dnia. Do przechowywania żywności Jan Niezbędny poleca folię Long Fresh, zapewniającą świeżość jedzeniu  znacznie dłużej niż zwykła. To za sprawą mikrocyrkulacji powietrza, która zapobiega skraplaniu się pary pod folią i namnażaniu bakterii, nawet jeśli zawiniemy w nią jeszcze ciepłe potrawy. Ponadto folia Long Fresh jest bardziej rozciągliwa i lepiej przylepia się do żywności. Zakup 20-metrowej rolki to wydatek rzędu 5,00 zł. W kuchni warto też mieć torebki strunowe marki Jan Niezbędny. Ich atutem jest to, że można ich używać wielokrotnie i na różne sposoby – np. do zapakowania śniadania czy zamrażania (nawet zup, bo są na tyle szczelne). Cena ok. 5,50 zł za 20 torebek o pojemności 1 l lub mix rożnych rozmiarów. Do przechowywania żywności świetnie nadają się też przyjazne środowisku pojemniki silikonowe, w których z powodzeniem przyrządzimy również posiłek na parze w kuchence mikrofalowej (pojemniki mogą być bowiem używane w temperaturze od -40°C do +100°C!). Ich ceny wynoszą od 10,50 do 23,00 zł za sztukę (w zależności od pojemności).

Profesjonalna kuchnia = czysta kuchnia 
Nic tak nie sprzyja kreatywnemu gotowaniu, jak czystość i porządek wokół. Aby kuchennych improwizacji nic nie zakłócało radzimy zaopatrzyć się w ściereczki nasączane do kuchni od Jana Niezbędnego. Zawierają one formułę, która doskonale rozpuszcza i usuwa tłuszcz oraz brud z kuchenki, płyty ceramicznej, okapu, blatu i zlewu, pozostawiając na czyszczonej powierzchni świeży zapach. Opakowanie z 40 ściereczkami w  środku kosztuje ok. 7,00 zł. Możemy również zdecydować się na chłonne i delikatne ściereczki uniwersalne na rolce, którymi wytrzemy też inne powierzchnie w domu. Cena rolki, na której jest 50 takich ściereczek wynosi ok. 10,00 zł.

Więcej informacji o marce i jej ofercie na stronie: www.janniezbedny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *