Mistrzostwa Polski Barista i Mistrzostwa Polski Coffee in Good Spirits

Dziś w Katowicach ruszyły Mistrzostwa Polski Barista i Mistrzostwa Polski Coffee in Good Spirits, które odbywają się podczas Sweet Targów. Oficjalnym ekspresem zawodów jest Victoria Arduino Black Eagle, a oficjalny młynkiem Mythos One. Mistrz Polski Barista 2017 będzie reprezentował nasz kraj na World Barista Championship, które tym razem odbędą się w Seulu w Korei Południowej w listopadzie 2017. Mistrz Polski Coffee in Good Spirits wystąpi podczas Mistrzostw Świata w Budapeszcie w czerwcu 2017.

Mistrzostwa Polski Barista 2017

Najważniejsza konkurencja mistrzostw polski, polegająca na stworzeniu i podaniu sędziom 3 napojów: espresso, napoju mlecznego oraz kawowego drinka. Sędziowie sensoryczni i techniczni oceniają występ baristów według szczegółowych kryteriów, biorąc pod uwagę zarówno kwestie techniczne zaparzenia napojów, wyjątkowy smak, jak i charyzmę zawodnika.

Nagrodą główną dla Mistrza Polski Barista 2017 jest ekspres ciśnieniowy NUOVA SIMONELLI OSCAR II ufundowany przez GoldenFruit – Bean Brothers.

Mistrzostwa Polski Coffee in Good Spirits 2017

Kategoria CiGS to mistrzostwa w łączeniu kawy z alkoholem. Zawodnicy używają zarówno espresso jak i alternatywnych metod parzenia, które łączą z alkoholem i wyjątkowymi dodatkami. Zobaczymy klasyczne Irish Coffee w najlepszym wydaniu oraz oryginalne koktajle, łączące sztukę barmańską i baristyczną.

Na czas trwania mistrzostw SCA Poland stworzyło specjalny BREW i ESPRESSO BAR, czyli stoisko prowadzone przez profesjonalnych baristów (w tym Michał Pluta – vice mistrz Polski Latte Art 2013), na którym wystawiają się polskie palarnie członkowskie:

Dzięki temu widzowie będą mieli możliwość spróbowania kaw wysokiej jakości ze wszystkich regionów świata, wypalanych na różne sposoby, a następnie parzonych różnorodnymi metodami.

Organizatorem mistrzostw jest Speciality Coffee Association Poland we współpracy ze sponsorami głównymi: *Victoria Arduino, Nuova Simonelli, Bean Brothers, GoldenFruit * oraz ze sponsorami wspierającymi: BRITA Polska, Café Silesia – Gryfny Kafyj, Cafe Borówka, Motta, Coffeedesk.

PLAN ZAWODÓW:
25.03, sobota
Eliminacje Mistrzostw Polski Barista 2017
Eliminacje Mistrzostw Polski Coffee in Good Spirits 2017

26.02, niedziela
Finały Mistrzostw Polski Barista 2017
Eliminacje Mistrzostw Polski Coffee in Good Spirits 2017

27.03, poniedziałek
Finały Mistrzostw Polski Coffee in Good Spirits 2017

Lista zawodników Mistrzostw Polski Barista:
1. Natalia Piotrowska – Bless Coffee Roasters
2. Mariusz Szyszka – Green Caffe Nero
3. Tomasz Gajda – Etno Cafe Okrąglak
4. Wojtek Białczakk – Five Elephant Berlin
5. Anna Bera – Cukiernia Sowa
6. Paweł Koza – Botanika
7. Ewelina Kania – Prufrock London
8. Mateusz Karczewski – PO CO / Audun Coffee
9. Iza Otręba – Synergia Dobre Miejsce
10. Arkadiusz Domurad – Colours of Coffee / Coffee Design

Lista zawodników Mistrzostw Polski CIGS:
1. Ewelina Kozłowska – Kita Koguta
2. Michał Jaworski– Kofeina 2.0
3. Jarek Kapusta – Cukiernia Jarzyna
4. Adrianna Siuda – Delicje
5. Arkadiusz Domurad – Colours of Coffee
6. Kamil Utzig – Etno Cafe
7. Joanna Szataniakk – Combi Co z o.o.
8. Marcin Makiato Wójciakk – Makiato
9. Mateusz Szuchnikzuchnik – El Koktel
Lista rezerwowa
1. Jakub Brzycki – Główna Osobowa

Wstęp dla publiczności na wszystkie wydarzenia odbywa się w ramach biletu na Sweet Targi. Więcej informacji: http://www.sweettargi.fairexpo.pl/visitors.php

*Transmisja online: *https://livestream.com/scap

***

Speciality Coffee Association

SCA to międzynarodowa organizacja promująca kawę wysokiej jakości – speciality, która jest twórcą Mistrzostw Baristów. Misją stowarzyszenia Jest edukowanie konsumentów i podwyższanie standardów w branży. Bieżące informacje na temat działalności SCA Poland można znaleźć na profilu Facebookowym (www.fb.com/scapl) oraz na stronie www.scap.pl.

 

barista fb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *