Miska z gatunku niezbędnych

Sprzętem nieodzownym w trakcie przygotowywania wszelkiego rodzaju wypieków jest naczynie, w którym szybko, sprawnie i bez ryzyka rozsypania połączymy wszystkie potrzebne do nich składniki. W tej, a także w kilku innych rolach sprawdzi się miska do ciasta marki Tupperware.

Jest ona po pierwsze pojemna, dzięki temu z powodzeniem pomieści porcję ciasta na dużą blachę. Po drugie posiada kształt, który ułatwia jego wyrabianie, co ma kluczowe znaczenie m.in. w przypadku ciast drożdżowych. Po trzecie została wyposażona w pokrywkę. Zobaczmy jak ten z pozoru nieistotny dodatek sprawdza się w praktyce.

Co daje pokrywka?
Wyobraźmy sobie, że robimy drożdżową babkę. Bierzemy więc wspomnianą miskę i umieszczamy w niej wszystkie składniki ciasta. Następnie zamykamy miskę przykrywką i odstawiamy ją w ciepłe miejsce (możemy umieścić ją w zlewozmywaku wypełnionym ciepłą wodą). Gdy pokrywka „wyskoczy”, zamykamy ją ponownie i odsysamy powietrze. Jeśli powtórzymy tę czynność dwa–trzy razy, ciasto będzie wyrośnięte i gotowe do pieczenia. Szczelnie zamykana pokrywka sprawia również, że miska może być z powodzeniem używana do przechowywania żywności oraz jej bezpiecznego transportu.

Jedna miska – wiele funkcji
Jeśli więc potrzebujesz naczynia do przyrządzania babek, ciast kruchych i ucieranych; do utrzymywania w świeżości, a także serwowana surówek, jarzyn oraz innych dodatków albo do marynowania mięs lub ryb, to właśnie je znalazłeś. Wielofunkcyjna – jak się okazuje – miska marki Tupperware ma 3 litry pojemności przy 24,5 cm średnicy oraz 11 cm wysokości. Jej katalogowa cena wynosi 79,90 zł.

Więcej informacji na stronie www.tupperware.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *