Miska z gatunku niezbędnych

Sprzętem nieodzownym w trakcie przygotowywania wszelkiego rodzaju wypieków jest naczynie, w którym szybko, sprawnie i bez ryzyka rozsypania połączymy wszystkie potrzebne do nich składniki. W tej, a także w kilku innych rolach sprawdzi się miska do ciasta marki Tupperware.

Jest ona po pierwsze pojemna, dzięki temu z powodzeniem pomieści porcję ciasta na dużą blachę. Po drugie posiada kształt, który ułatwia jego wyrabianie, co ma kluczowe znaczenie m.in. w przypadku ciast drożdżowych. Po trzecie została wyposażona w pokrywkę. Zobaczmy jak ten z pozoru nieistotny dodatek sprawdza się w praktyce.

Co daje pokrywka?
Wyobraźmy sobie, że robimy drożdżową babkę. Bierzemy więc wspomnianą miskę i umieszczamy w niej wszystkie składniki ciasta. Następnie zamykamy miskę przykrywką i odstawiamy ją w ciepłe miejsce (możemy umieścić ją w zlewozmywaku wypełnionym ciepłą wodą). Gdy pokrywka „wyskoczy”, zamykamy ją ponownie i odsysamy powietrze. Jeśli powtórzymy tę czynność dwa–trzy razy, ciasto będzie wyrośnięte i gotowe do pieczenia. Szczelnie zamykana pokrywka sprawia również, że miska może być z powodzeniem używana do przechowywania żywności oraz jej bezpiecznego transportu.

Jedna miska – wiele funkcji
Jeśli więc potrzebujesz naczynia do przyrządzania babek, ciast kruchych i ucieranych; do utrzymywania w świeżości, a także serwowana surówek, jarzyn oraz innych dodatków albo do marynowania mięs lub ryb, to właśnie je znalazłeś. Wielofunkcyjna – jak się okazuje – miska marki Tupperware ma 3 litry pojemności przy 24,5 cm średnicy oraz 11 cm wysokości. Jej katalogowa cena wynosi 79,90 zł.

Więcej informacji na stronie www.tupperware.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *