Mikrobiota bez tajemnic

Mikrobiota i mikrobiom to terminy, które brzmią bardzo medycznie, nudno i wydają się nas nie dotyczyć. Nic bardziej mylnego. Oto adres, pod którym znajdziecie przegląd najnowszych doniesień naukowych na ten temat. 

Pojęcia „mikrobiota” i „mikrobiom” określają wszystkie mikroorganizmy (bakterie, drożdże, grzyby, wirusy, pierwotniaki) żyjące w określonym środowisku, w organizmie gospodarza zwierzęcego lub rośliny (w piśmiennictwie naukowym zastąpiły one termin „mikroflora”). Gdy wyobrazimy sobie, że te niewidoczne drobnoustroje rządzą naszą planetą, pokrywają całą Ziemię od miliardów lat, a ich liczba tylko na naszej dłoni przekracza liczbę ludzi na całym świecie, to zaczyna nas to intrygować i zdajemy sobie sprawę, że nie może to być bez znaczenia dla zdrowia naszego organizmu.

Teraz przekrój aktualnej wiedzy i najnowszych badań o ludzkim mikrobiomie znajdziemy w jednym miejscu – na platformie internetowej: BIOCODEX MICROBIOTA INSTITUTE. Jest to pierwsza duża międzynarodowo platforma do przechowywania danych na ten temat. Korzystać z niej mogą nie tylko pracownicy służby zdrowia, ale również osoby niezwiązane zawodowo z medycyną, ciekawe bieżących doniesień w tej nurtującej obecnie wielu naukowców i badaczy materii. Na platformie można dowiedzieć się m.in.:

  • na czym polega rola mikrobioty w organizmie;
  • jak jej skład wiąże się z występowaniem konkretnych chorób (w tym problemów gastrycznych, alergii, chorób autoimmunologicznych, nawracających infekcji, otyłości, zaburzeń neurorozwojowych, a nawet depresji czy chorób nowotworowych);
  • co może zakłócić doskonale zorganizowany, harmonijny układ, w którym u zdrowej osoby żyją ze sobą różne mikroorganizmy;
  • w jaki sposób przywrócić temu układowi równowagę, w tym co należy jeść.

Więcej na: www.biocodexmicrobiotainstitute.com/pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *