Lubelski Niefiltrowany – cydr, którego nie pomylisz z żadnym innym

Polska słynie z najlepszych jabłek na świecie. Firma Ambra postanowiła w pełnie oddać walory tych owoców i stworzyła Cydr Lubelski Niefiltrowany. Nowość z pewnością zachwyci osoby, które cenią regionalne wyroby o unikalnym smaku.

Fundamentem produktu regionalnego jest wysoka jakość, polegająca na zachowaniu naturalności oraz charakterystycznych cech surowca, klimatu i receptury – mówi Robert Ogór, prezes firmy Ambra. Walory te posiada nowy, nie poddawany filtracji wariant kultowego Cydru Lubelskiego. W procesie jego produkcji (trzeba przyznać trudniejszego, bardziej wymagającego i podlegającego ścisłej kontroli na każdym etapie) świeżo tłoczony sok wraz z aromatycznym miąższem jabłek poddaje się naturalnej fermentacji w niskiej temperaturze. Dzięki temu zachowane zostają najcenniejsze składniki owoców, również antyutleniacze. Po zakończeniu fermentacji oraz leżakowania cydr nie jest filtrowany – do butelek trafia naturalnie mętny i delikatnie musujący. Jak to się odbija na wrażeniach sensorycznych towarzyszących jego piciu? Znacząco – Lubelski Niefiltrowany jest zdecydowanie bardziej złożony oraz intensywny w smaku, a także bardziej aromatyczny niż cydr filtrowany, a co za tym idzie oddaje więcej charakteru polskich jabłek.

Cydr Lubelski Nieliltrowany 0,33 l Cydr Lubelski Niefiltrowany_ 1 l

Nowość firmy Ambra ma stanowić przykład tego, jak przetworzyć naturalny, szlachetny i wartościowy surowiec w taki właśnie regionalny produkt, którym może zachwycić się cały świat.

Lubelski Niefiltrowany wchodzi do sprzedaży w grawerowanych, zaprojektowanych specjalnie dla marki butelkach o pojemność 330 ml oraz 1 l (ich sugerowane ceny wynoszą odpowiednio: 4,99 zł i 13,99 zł). Mimo że produkt ma charakter premium będzie powszechnie dostępny. Jego promocji towarzyszy kampania pod hasłem „Nie filtrujemy” oraz wakacyjna trasa koncertowa „Cydr Lubelski Spragnieni Lata”, podczas której zagrają Bovska, Iza Lach i duet Dwa Sławy.

Producent: Ambra

Więcej informacji na stronie: CL_Niefiltrowany_KV_1L_B1www.cydrlubelski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *