Kultowa Polska Porcelana

Czy Polska Porcelana to produkt kultowy? Już od ponad dwustu lat Polskie Fabryki Porcelany ręcznie wytwarzają rozpoznawalną i cenioną na całym świecie porcelanę. Jakość tradycyjnych wzorów oraz najnowszych kolekcji wszystkich trzech marek Polskich Fabryk Porcelany (PFP): Chodzieży, Ćmielowa i Ćmielów Design Studio potwierdzają liczne wyróżnienia i nagrody. Ostatnio PFP otrzymało miano QLTOWEJ MARKI otrzymując prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez niezależnych ekspertów rynku na łamach gazety „Rzeczpospolita”.

Kultowa i elegancka Polska Porcelana

QLTOWA MARKA to wyróżnienie przyznawane brandom, które cechuje „długoletnia tradycja, ugruntowana pozycja rynkowa i powszechna rozpoznawalność, niezmiennie wysoka jakość produktu oraz długoletnie zaufanie odbiorców”. Organizatorzy konkursu prowadzonego pod patronatem Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk przeprowadzili badania rynkowe mające na celu wytypowanie tych marek, które posiadają wszystkie te cechy i w związku z tym zasługują na miano kultowych. Wśród tegorocznych laureatów znalazły się także Polskie Fabryki Porcelany.

 

Linia Cosmopolitan2

Linia Cosmopolitan

Niezawisła komisja orzekła, że produkty PFP „są obecne w świadomości społecznej, będąc jednocześnie symbolem łączenia kolejnych pokoleń”. – Wyróżnienie w Plebiscycie przyznane zostało także za bogatą ofertę produktów zawierającą zarówno tradycyjne zastawy znane od dziesiątek lat, jak i nowoczesne kolekcje wyznaczające trendy współczesnej porcelany – komentują organizatorzy plebiscytu. Doceniony został także kunszt ręcznego tworzenia każdego porcelanowego elementu, ponad dwuwiekowa tradycja oraz najwyższa jakość produktów. Wyróżnienie jest szczególne tym bardziej, że tego roku marka Ćmielów kończy 225 lat.

Jestem przekonana, że przez ponad dwieście lat funkcjonowania wszystkie trzy marki Polskich Fabryk Porcelany zdążyły już sobie zapracować na miano kultowych. Wyróżnienie Qltowej Marki jest dla nas jednak o tyle ważne, że potwierdza „kultowość” i ikoniczność Chodzieży, Ćmielowa oraz Ćmielów Design Studio. Poza tym otrzymane akurat w tym roku nierozerwalnie łączy się z jubileuszem 225lecia Ćmielowa. To dla nas wyraźny i miły znak na to, że kultywowanie tradycji produkowania dobrej jakości porcelany ma głęboki sens i znajduje odzwierciedlenie w uznaniu i zadowoleniu naszych odbiorców – komentuje Inga Kamińska – Prezes Polskich Fabryk Porcelany.

Efekt synergii

Na „kultowość” wpływa zapewne także to, że w skład Polskich Fabryk Porcelany wchodzą aż 3 odrębne marki: elegancki i wysublimowany Ćmielów, który obchodzi w tym roku swój jubileusz a funkcjonalna i stylowa Chodzież obecna jest na wielu stołach w polskich domach. Najmłodszym „dzieckiem” PFP jest „Ćmielów Design Studio”, które pod przewodnictwem światowej sławy ceramika – Marka Cecuły implikuje nowe, odważne i nowoczesne spojrzenie na projektowanie porcelany. Wzajemne, estetyczne uzupełnianie się wszystkich trzech marek oraz docieranie do różnych gustów i odbiorców sprawia, że Polskie Fabryki Porcelany z pewnością od dawna są dla Polaków markami kultowymi i rozpoznawalnymi.

 

Linia Blue i Linia Navy

Linia Blue i Linia Navy

Linia Cosmopolitan2

Linia Kropla

ASTRA 3

Linia Astra

Bolero0001

Linia Bolero

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *