Kraftowe piwo z suszem konopnym już w sprzedaży

Janusz Palikot, Kuba Wojewódzki i Tomasz Czechowski właśnie wprowadzili do sprzedaży pierwszy produkt stworzonej przez siebie spółki Przyjazne Państwo. Mowa o piwie Buh, które niedawno trafiło na sklepowe półki.

Jak tłumaczy piwowar Sebastian Jabłoński, Buh to piwo w stylu ALE, w którym mieszanka chmieli daje odpowiednie aromaty. – Mamy tu polską Marynkę i klasyczny dla Anglii chmiel East Kent Golding. Do tego naturalny susz konopny najwyższej jakości oraz kilka autorskich tricków, które są już naszą tajemnicą, a wpływają na smakowe walory piwa – dodaje człowiek odpowiedzialny za recepturę tego i innych piw powstających w należącym do Janusza Palikota browarze Tenczynek.
Założyciele Przyjaznego Państwa zapowiadali produkcję Buha jeszcze w październiku 2020 roku. Piwo od początku budziło emocje ze względu na twórców spółki, a także na dodany susz konopny. Popularność suszu konopnego ostatnio błyskawicznie rośnie wśród konsumentów i nie można się temu dziwić. Ilość zastosowań konopi siewnych liczy się już w setkach: od właściwości leczniczych, przez smakowe, po branżę tekstylną. My postanowiliśmy połączyć konopie z produktem, który też przeżywał ostatnio rewolucję i namieszał w branży: piwo kraftowe Janusz Palikot, prezes spółki Przyjazne Państwo.
Piwo Buh jest sprzedawane w placówkach sieci Żabka w całym kraju. Można je też kupić w sklepie firmowym browaru Tenczynek. Cena półlitrowej butelki wynosi 0,5 l butelkę wynosi 8,99 zł. Po wariancie ALE na rynek mają trafić kolejne. Do końca stycznia producent zapowiada premierę drugiego produktu – Buh Pils, a wiosną wersji bezalkoholowej.

Kto za tym stoi?
Spółkę Przyjazne Państwo tworzą: Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i Tomasz Czechowski. Kuba Wojewódzki to jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy, prezenter TVN i showman, jednocześnie rozwija swoją sieć restauracji – Niewinni Czarodzieje. Janusz Palikot z branżą napojów jest związany od 30 lat, z kilkuletnią przerwą na politykę. W 2018 roku od Marka Jakubiaka odkupił historyczny, małopolski browar – Tenczynek. Stworzył też trzy kolejne biznesy: Tenczyńska Okovita, Tenczynek Bezalkoholowe i Alembik Polska. Trzecim wspólnikiem Przyjaznego Państwa SA jest Tomasz Czechowski, zaangażowany w rozwój marki piw rzemieślniczych Doctor Brew oraz licznych projektów w branży gastronomicznej. Pod pierwszym owocem ich współpracy, czyli piwem Buh podpisała się aktorka Katarzyna Warnke, która została ambasadorką nowej marki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *