Kraftowe piwo z suszem konopnym już w sprzedaży

Janusz Palikot, Kuba Wojewódzki i Tomasz Czechowski właśnie wprowadzili do sprzedaży pierwszy produkt stworzonej przez siebie spółki Przyjazne Państwo. Mowa o piwie Buh, które niedawno trafiło na sklepowe półki.

Jak tłumaczy piwowar Sebastian Jabłoński, Buh to piwo w stylu ALE, w którym mieszanka chmieli daje odpowiednie aromaty. – Mamy tu polską Marynkę i klasyczny dla Anglii chmiel East Kent Golding. Do tego naturalny susz konopny najwyższej jakości oraz kilka autorskich tricków, które są już naszą tajemnicą, a wpływają na smakowe walory piwa – dodaje człowiek odpowiedzialny za recepturę tego i innych piw powstających w należącym do Janusza Palikota browarze Tenczynek.
Założyciele Przyjaznego Państwa zapowiadali produkcję Buha jeszcze w październiku 2020 roku. Piwo od początku budziło emocje ze względu na twórców spółki, a także na dodany susz konopny. Popularność suszu konopnego ostatnio błyskawicznie rośnie wśród konsumentów i nie można się temu dziwić. Ilość zastosowań konopi siewnych liczy się już w setkach: od właściwości leczniczych, przez smakowe, po branżę tekstylną. My postanowiliśmy połączyć konopie z produktem, który też przeżywał ostatnio rewolucję i namieszał w branży: piwo kraftowe Janusz Palikot, prezes spółki Przyjazne Państwo.
Piwo Buh jest sprzedawane w placówkach sieci Żabka w całym kraju. Można je też kupić w sklepie firmowym browaru Tenczynek. Cena półlitrowej butelki wynosi 0,5 l butelkę wynosi 8,99 zł. Po wariancie ALE na rynek mają trafić kolejne. Do końca stycznia producent zapowiada premierę drugiego produktu – Buh Pils, a wiosną wersji bezalkoholowej.

Kto za tym stoi?
Spółkę Przyjazne Państwo tworzą: Kuba Wojewódzki, Janusz Palikot i Tomasz Czechowski. Kuba Wojewódzki to jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy, prezenter TVN i showman, jednocześnie rozwija swoją sieć restauracji – Niewinni Czarodzieje. Janusz Palikot z branżą napojów jest związany od 30 lat, z kilkuletnią przerwą na politykę. W 2018 roku od Marka Jakubiaka odkupił historyczny, małopolski browar – Tenczynek. Stworzył też trzy kolejne biznesy: Tenczyńska Okovita, Tenczynek Bezalkoholowe i Alembik Polska. Trzecim wspólnikiem Przyjaznego Państwa SA jest Tomasz Czechowski, zaangażowany w rozwój marki piw rzemieślniczych Doctor Brew oraz licznych projektów w branży gastronomicznej. Pod pierwszym owocem ich współpracy, czyli piwem Buh podpisała się aktorka Katarzyna Warnke, która została ambasadorką nowej marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *