KONKURS ŚWIĄTECZNY

Dużymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia….To czas spotkań z bliskimi oraz wspólne przygotowania świątecznych potraw. W naszych domach i mieszkaniach pojawią się bożonarodzeniowe ozdoby, a w powietrzu będą unosiły się świąteczne zapachy.

Z okazji zbliżających się Świąt wspólnie z WSP Społem przygotowaliśmy dla Was smakowity konkurs.

Możecie wygrać 1 z 5 zestawów pysznych produktów WSP Społem, a w każdym:

Majonez plastik 500 ml, Majonez Omega 310 ml, Ketchup plastik łagodny 565g, ketchup śliwkowy 250g, Chrzan Luksusowy 180g, Snack 400g , Sos chrzanowy 190g, Sos tatarski 180g, Musztarda delikatesowa 190g, musztarda rosyjska 190g.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy udzielić krótkiej odpowiedzi na pytanie konkursowe: DLACZEGO NIE WYOBRAŻASZ SOBIE ŚWIĄT BEZ MAJONEZU KIELECKIEGO.

Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy 5 osób, które otrzymają smaczne zestawy.

główne 5 nAGRODY1

ZASADY UCZESTNICTWA W KONKURSIE

 1. Udziel krótkiej odpowiedzi na pytanie konkursowe: DLACZEGO NIE WYOBRAŻASZ SOBIE ŚWIĄT BEZ MAJONEZU KIELECKIEGO.
 2. Polub nasz fanpage na FB (możesz, ale nie musisz).
 3. Polub fanpage WSP Społem (możesz, ale nie musisz).
 4. Zamieść na swoim blogu lub na tablicy na swoim Facebook’u notkę na temat konkursu.

Konkurs trwa od dnia publikacji na stronie www.FOODandKITCHEN.pl do dnia 7 grudnia br. do godziny 20.00. Dane zwycięzców, wraz z informacją na temat wygranych nagród, zostaną opublikowane 11 grudnia br.

Na maile z adresami korespondencyjnymi zwycięzców czekamy do 14 grudnia, do godz. 15.00.

Nadesłanie propozycji konkursowej oznacza zgodę na jej publikację przez www.FOODandKITCHEN.pl.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie!

31 comments

 1. Agata17ko

  Używam tradycyjnych produktów WSP Społem do świątecznych potraw,
  bo swym zapachem i smakiem do dzieciństwa przenoszą mnie ot tak!
  Gdy otwieram musztardkę już docierają zapachy cudowne,
  Zamykam oczy i przenoszę się w dzieciństwa krainy wymowne,
  Spod drzwi wydobywają się obłoki magicznej pary,
  Zapachy i smaki dzieciństwa powracają jak w niedowiary!
  Szyneczka z sosem chrzanowym po prostu w gębie niebo
  Moja babcia zawsze mówiła ” Więcej mi go tu potrzebo”
  Już pierwszy gryz od razu w ustach się rozpływa,
  Ostrość i finezja wszystkie inne smaki rozmywa!
  I majonez kielecki do sałatki warzywnej być musi,
  w święta nikt na inny się na pewno nie skusi,
  Ten pobudza zmysły i rozbudza smaki
  Nie biorę innego – bo zawsze jest Kielecki – dobry TAKI!

 2. Jolanta Z.

  Kiedy są święta to są sałatki
  nasze jajeczka a z nim dodatki.
  To wędlin mnóstwo z nimi okrasa
  to nasz Kielecki co wszystko zrasza.
  Zawsze smakuje wszystko przyprawia
  najlepsze smaki zawsze zostawia.
  Wiemy co dobre i co najlepsze
  zawsze Kielecki i życie lepsze.

 3. Beata Pietrus

  Nie wyobrażam sobie świąt bez Majonezu Kieleckiego, bo jest dla mnie podstawowym dodatkiem do wielu dań – jest jak sól – nie jest widoczny, ale bez niego smak już nie będzie taki, na jaki liczymy. Dla mnie Majonez Kielecki jest podstawą sosu cytrynowego do ryby – a karp najlepiej smakuje w towarzystwie takiego sosu. Z kolei w drugi dzień świąt na moim stole królują sałatki, a majonez łączy ich składniki tak jak święta łączą rodzinę. Majonez Kielecki – delikatny, pyszny, jedyny w swoim rodzaju nadaje potrawom charakteru. To taki ukryty kuchenny superbohater – wielu o nim zapomina, ale jego brak jest dostrzegany od razu.

 4. Produkty SPOŁEM to klasa sama w sobie
  Ten kto jeszcze nie próbował,
  niech czym prędzej się dowie! 🙂

  Majonez Kielecki był u mnie zawsze na stole,
  W przygotowaniu do Świąt odgrywał pierwsze role!

  Zawsze znaczenie miał dla nas spore,
  a jak wygląda?! Jak śnieg – białym cieszy się kolorem!

  Ma więcej zalet, niż to, co tu piszę
  A jak wchodzę do sklepu, wszędzie „majonez” słyszę!

  Bo ten bohater, choć incognito
  w wielu sałatkach jest potrawą dość sytą!

  Nie trzeba mówić, że pysznie smakuje,
  i po dziś dzień pokolenia raduje. 🙂

  Do „Społem” zaufanie ma cała rodzina,
  a to, że pysznie smakuje…
  …to już niczyja „wina”. 🙂

  Pozdrawiam świątecznie
  i wraz z całą Rodziną,
  czekamy na Mikołaja
  z kielecką nowiną! 🙂

 5. Maria O.

  Dla mnie potrawy w święta bez Majonezu Kieleckiego są jak zima bez śniegu. Są ale bez smaku i wyglądu, gdyż Majonez ma w sobie to coś co łączy składniki w jedną pyszną potrawę i dodaję im tego czegoś co powinna mieć kazda świetna potrawa.

 6. Grażyna Mierzejewska

  Świąt nie wyobrażam sobie bez choinki, prezentów, kolęd, Wieczerzy Wigilijnej i uroczystego śniadania w pierwszy dzień Świąt a na tym śniadaniu nie może zabraknąć sałatki jarzynowej bo sałatka jarzynowa to taka tradycja sięgająca czasów mojego dzieciństwa i była zawsze. Pamiętam jak mama i babcia kroiły „tony” warzyw na tą sałatkę a potem wszyscy ją zajadali łapczywi i ja wolałam ją bardziej niż ciężko w tamtych czasach zdobyte wędliny. Ale zapytacie co mają te moje wspomnienia do majonezu kieleckiego? ano to, że sukces dobrej sałatki jarzynowej to dobry majonez a my zawsze używaliśmy majonezu kieleckiego, przecież to prekursor majonezów i był w naszej kuchni od zawsze i tak jest do dzisiaj. Dzisiaj to ja kroję dobrych parę kilogramów warzyw na sałatkę jarzynową, ręcznie kroję, bez żadnych malakserów i robotów bo mama mi powtarza, że tak ręcznie przygotowane warzywa są lepsze niż te „ściachane przez maszyny” i to ja kupuję w naszym sklepie Społem pod blokiem Majonez Kielecki, inny być nie może bo wiem, że z nim sałatka będzie tak samo pyszna jak ta sprzed lat i tak rzeczywiście jest bo znika w oka mgnieniu mimo, że na stole mnóstwo smakowitości to ta jarzynowa z kieleckim jest najbardziej rozchwytywana. Jedna jest tylko zmiana jeżeli chodzi o ten sałatkowo-majonezowy rytuał – jako , że bardziej świadomie dbam o to co jemy to często dodaję Majonez Kielecki Omega bo jest tak samo pyszny a zdrowszy. Majonez Kielecki dodaję też do sosu tatarskiego, który samodzielnie przygotowuję na Święta i do śledzików pod majonezową pierzynką więc widzicie sami, że bez Majonezu Kieleckiego nie obejdzie się bo bez niego nie byłoby połowy naszych wigilijnych i świątecznych dań a bez nich co by to były za Święta.

 7. Joanna Pindor

  Majonez Kielecki nie jest gościem w moim domu, jest mym ,,domownikiem, dbającym o zadowolenie pozostałych członków mojej rodziny. To moja bezustanna pomoc w kuchni, wydobywająca z nawet najbardziej podstawowych dań niepowtarzalny smak. Okres Świąt jest czasem zadumy, okazywania miłości, radości z kultywowania rodzinnych tradycji. Bycie Mamą, Żoną, Córką, Siostrą zobowiązuje. Nie wyobrażam sobie Naszych Świąt bez Majonezu Kieleckiego. Dzięki niemu pokazuję mojej Mamie, iż to czego nauczyła mnie, gdy mieszkałam w domu rodzinnym – nie przepadło. To właśnie Ona jako mój autorytet kulinarny, używała w czasach mojego dzieciństwa Majonezu Kieleckiego. Przekazując tym samym zamiłowanie do jego smaku. Zdaję sobie sprawę, iż nie dorastam jej do pięt pod względem gastronomicznym, jednak używając Kieleckiego moje sałatki, jajka faszerowane i inne specjały są zbliżone do wyczarowywanych właśnie przez nią. Jedząc je czuję się jakby tamten czas błogości powracał. To niesamowite wrażenie, uczucie pragnę przekazać swoim dzieciom. By i one w przyszłości miały tak wspaniałe wspomnienia, które to przekazywałyby również moim wnukom w przyszłości. W rodzinie bardzo ważna jest tradycja, która łączy pokolenia. Co do przysłowia ,,Przez żołądek do serca”, chcę dbać o mojego Męża, ponieważ o miłość należy zabiegać zawsze, nie wolno spoczywać na laurach. Przygotowując posiłki wzbogacone Majonezem Kieleckim, pieszczącym jego podniebienie i kubki smakowe, sprawiam mu przyjemność, którą odwzajemnia mi uśmiechem, miłym słowem. To wspaniałe uczucie, wiedzieć, że to co robię z sercem, faktycznie smakuje. Świątecznym gościom serwuję zawsze tradycyjne dania, ku ich zadowoleniu. Sprawia to, że nie mogą doczekać się kolejnej wizyty. Majonez Kielecki produkowany od 56 lat, sprawia, że moje świąteczne przygotowania są łatwiejsze, opatrzone gwarantowanym, pozytywnym i niezapomnianym efektem. Mam wiele marzeń, a jednym z nich jest to by kiedyś, w przyszłości np. za kolejne półwiecze istniała pamięć o mnie, o mojej Mamie w sercach moich potomków. Żeby nie zatracili wspomnień z lat dzieciństwa.

 8. Katarzyna

  Majonez Kielecki jest niezbędnym składnikiem wielu świątecznych dań. Od lat gości na świątecznym stole ukryty w sałatce jarzynowej, śledziach pod pierzynka, czy sałatce z tuńczyka. Nie może się bez niego obejść sałatka z pieczarkami i dressing do sałaty. Od niedawna święci triumfy w potrawach na ciepło, ale to już sekret mojej siostry. Niezastąpiony, niezbędny, choć mało widoczny-taki właśnie jest Majonez Kielecki. Na liście świątecznych (i nie tylko) zakupów, jest pozycją obowiązkową. Nie sposób wyobrazić sobie świątecznego stołu bez Majonezu Kieleckiego.

 9. agf

  Tak jak nie ma choinki bez bombek, Mikołaja bez czerwonego stroju, prezentów bez uśmiechu, sań bez renifera, Wigilii bez babcinych pierogów i świąt bez rodziny, tak też i nie ma świątecznych potraw bez majonezu kieleckiego. On stał się w naszej rodzinie tradycję, gościu u nas od lat. I nie ma znaczenia czy gotuje babcia, mama czy ja – tradycji się nie porzuca 🙂

  Aleksandra Filipowska

 10. Monika G.

  Chcecie krótkiej odpowiedzi, więc nie będę przeciągała,
  Kielecki majonez to w mojej rodzinie tradycja cała.
  Od kiedy pamiętam na stole króluje,
  u mojej prababci, babci, mamy a teraz u mnie on triumfuje.
  Jajeczka z majonezem wszystkim smakują,
  sałatki ze stołu błyskawicznie ulatują.
  Kielecki nadaje potrawom smak wyśmienity,
  dlatego będzie z nami po kres całkowity.
  Więc jak bez niego spędzić święta???
  Nie można. To tak jakby nie mieć choinki, karpia i szynki.
  Kielecki jest gościem honorowym
  i będzie co roku spędzał z nami święta w stylu wyjątkowym.

 11. Kalina C

  Nie wyobrażam sobie Świąt bez Majonezu Kieleckiego ponieważ znam jego smak od dzieciństwa i teraz moje dzieci z nim dorastają.

 12. Margot M

  ODPOWIEDŹ NA DLACZEGO NIE WYOBRAŻASZ SOBIE ŚWIĄT BEZ MAJONEZU KIELECKIEGO JEST PROSTA. Jestem tradycjonalistka przywiązaną do tego co znam, tego co polskie, tego co regionalne. tego co smakuje od lat tak samo.

 13. Zuzanna K

  Święta, święta i po Świętach a majonez Kielecki jest u nas cały rok ponieważ nie wyobrażam sobie sałatki bez specyficznego smaku, który charakteryzuje ten majonez.

 14. Bogusława

  DLACZEGO NIE WYOBRAŻASZ SOBIE ŚWIĄT BEZ MAJONEZU KIELECKIEGO.
  Do życia potrzebna jest ziemia, woda, ogień i powietrze.
  Dla smaku potraw sól , pieprz i majonez kielecki.
  Majonez połączy , podkreśli smak, doda blasku naszym potrawą. Sałatka warzywna i śledzie pod pierzynką tylko z nim mają idealny smak.

 15. Ewa.s

  Mogą być Swieta bez śniegu i mrozu.Lecz bez tradycji obyć się nie może. Tak więc potrawy z majonezem kieleckim to marka z rodzinną tradycją. Lata mijają lecz smak pozostaje.

 16. alusia29

  Nie ma świąt bez sałatki jarzynowej, a sałatka jarzynowa może być tylko z jednym słusznym majonezem – Kieleckim oczywiście! 🙂 Nic tak nie doda smaku i tego „czegoś”, od czego od razu wszystko smakuje tak jak trzeba.

 17. Wiktor O

  Nie wyobrażam sobie tego ponieważ lubię bardzo Majonezik Kielecki dużo potraw w moim domu potrzebuje przystroju i tylko ten jest doskonałej konsystencji i się do tego nadaje

 18. Majonez Kielecki na Święta jest jak dopasowanie dwóch połówek jabłka.. Jest mocą szlachetności,doskonałości i nieskazitelności.Nadaje smak kremowy,delikatny ,jaki znamy z dzieciństwa ,że masz ochotę tylko wtulić się w kołderkę cieplutką ,zamknąć drzwi i marzyć oraz delektować bez końca.. To on tworzy magię świąt i to on powinien gościć w każdej kuchni… przez cały rok nie tylko okazjonalnie…

 19. Ewa.s

  Mogą być święta bez śniegu i mrozu.Lecz bez tradycji obyc się nie może. Tak więc potrawy z majonezem kieleckim muszą pojawić się na naszym świątecznym stole.kielecki to dla
  mnie dobra polska marka jakość i rodzinną tradycją.lata mijają lecz jego oryginalny smak pozostaje ten sam. P.s. to jest poprawka mojego poprzedniego wpisu.

 20. Paulina

  Nie wyobrażam sobie nie tylko świąt, ale i dnia codziennego bez Majonezu Kieleckiego. To najlepszy majonez pod słońcem 🙂 Dzięki wyrazistemu, niepowtarzalnemu smakowi i lekkiej konsystencji jest on niezastąpionym dodatkiem do wielu dań.

 21. Anna

  Przez te lata, ktore spedzilam w Anglii, nie moglam zjesc zwyklej salatki jarzynowej z majonezem, jak w Polsce. Wszystkie angielskie majonezy byly albo z… cukrem albo z… octem. Pierwszy polski smak to byl Majonez Kielecki w Sainsbury’s. A poniewaz nie wyobrazam sobie swiat (zadnych) bez takiej salatki, a ten majonez wyjatkowo dobrze mi sie kojarzy, to i swieta bez niego nie bylyby prawdziwe.

 22. Madzia

  No jak to dlaczego? Bo bez tak pysznego majonezu żadna sałatka nie będzie tak smakować! Ten smak pozwala nam wrócić do krainy dzieciństwa i poczuć smak który na zawsze będzie kojarzył nam się z rodzinnymi świętami. Od lat jest w naszej rodzinie i dzięki temu moje dzieci będą czuły smak który ja czułam u babci czy mamy 😀 Wszystkim życzę smacznych Świąt!

 23. Justyna

  DLACZEGO NIE WYOBRAŻASZ SOBIE ŚWIĄT BEZ MAJONEZU KIELECKIEGO. ?

  Nie wyobrażam sobie bez niego świąt ponieważ mam 23 lata i od zawsze kiedy pamiętam moja mama robiła sałatkę jarzynowa z Kieleckim majonezem . Każda sałatka w której jest inny majonez jest niesmaczna . W swojej rodzinie także zamierzam przekazać tradycje rodziną majonezu Kieleckiego , , chociaż już moje dziecko uwielbia ten majonez 😉

 24. Alice139

  W Święta Bożego Narodzenia majonezu nigdy nie jest mi brak,
  bez niego czuję się w kuchni jak wrak.
  To do sałatek go dodaje,
  choć ostatnio to do ciast się nadaje.
  Ciasto z majonezem i kakao istotną rolę w święta odgrywa,
  moim „eksperymentowanym”ciastem się nazywa.
  Dzieciaki oblizują palce,
  jak do tej pory nie wchodziły w grę zakalce 🙂
  Najpierw składniki podam,
  a potem łatwe przygotowanie dodam.
  – 6 razy jajka,
  by ciasto było jak bajka
  – 1,5 szklanki mąki,
  – nie może być z 1 szklanką cukru rozłąki
  – 3 łyżki Majonezu Kieleckiego – majonezu
  – 2-3 łyżki kakao – ciemnego „magnezu”
  – proszku do pieczenie 2 łyżeczki
  – cukier waniliowy w ilości całej torebeczki
  A teraz czas na przygotowanie,
  które jest łatwe i szybkie niesłychanie.
  Białko od żółtka oddzielam,
  w rolę ubijaczki białka na sztywną pianę się wcielam.
  Dodaję żółtka i cukry rodzaju dwojakiego
  majonez i mąką z proszkiem połączonego.
  Czas na blaszki przygotowywanie,
  i większa część ciasta wylewanie.
  Do pozostałej kakao wskakuje,
  i następnie to ciasto do blaszki wskakuje.
  Już napięcie wzrasta,
  ohh już czuję zapach i smak tego ciasta.
  Pozostaje włączyć piekarnik i piec w 180 stopni bez wahania,
  przez 40 minut jest ze mnie podekscytowana dama:)
  W te Święta zrobię go dla gości,
  więc Majonez Kielecki u mnie zagości.
  Czy uda mi się wygrać czy będę zmuszona do kupienia,
  to ciasto atmosferę Świąt na lepsza zmienia.

 25. El-Se

  „To ja, Twoja Talia, jeżeli w Święta polegnę, miej świadomość,
  Że Majonez Kielecki to pyszny Jegomość,
  Że gdy tylko w moich okolicach się pojawia,
  Gdy tylko swą pyszną pułapkę zastawia,
  Czuję się bezradna, bezwolna, zaklęta,
  I sycę się Nim i wcale się nie chcę opamiętać!
  Te babki puszyste jak puch,
  Te sosy, którymi warzywa wprawia w ruch,
  Te ponad wszystko najpyszniejsze dodatki:
  Dressingi, polewy, dipy i sałatki!”

  To rzekłszy Talia Ma jeszcze poradziła mi na ucho,
  Bym, choć ze zdrowym rozsądkiem u mnie krucho,
  Znalazła jakąś fajne, szerokie sukienki,
  By w Święta Ona – Talia nie musiała cierpieć męki…

  Jakże ja doskonale tę Talię rozumiem,
  Sama bez Majonezu Kieleckiego obejść się nie umiem!
  I tak, jak mogę się nie całować pod jemiołą,
  Jak mogę z Kevina nie śmiać się wesoło,
  Jak mogę nawet z prezentu pod choinką zrezygnować,
  Tak Kieleckiego NIE ODMÓWIĘ, choć miałabym potem żałować 😉

  On to bowiem dodaje smaku i uroku,
  Potrawom na mym stole od świtu do zmroku,
  Od świątecznego śniadania z chrzanem i kiełbaską,
  Do deseru pysznego – u nas to na majonezie ciasto!
  Dlatego właśnie nie wyobrażamy sobie bez Niego Świąt ja i Talia moja,
  Bo to świąteczny nasz sojusznik, smaków domowych ostoja 🙂

  Mogę spędzić Święta bez pocałunków pod jemiołą,

 26. El-Se

  „To ja, Twoja Talia, jeżeli w Święta polegnę, miej świadomość,
  Że Majonez Kielecki to pyszny Jegomość,
  Że gdy tylko w moich okolicach się pojawia,
  Gdy tylko swą pyszną pułapkę zastawia,
  Czuję się bezradna, bezwolna, zaklęta,
  I sycę się Nim i wcale się nie chcę opamiętać!
  Te babki puszyste jak puch,
  Te sosy, którymi warzywa wprawia w ruch,
  Te ponad wszystko najpyszniejsze dodatki:
  Dressingi, polewy, dipy i sałatki!”

  To rzekłszy Talia Ma jeszcze poradziła mi na ucho,
  Bym, choć ze zdrowym rozsądkiem u mnie krucho,
  Znalazła jakąś fajne, szerokie sukienki,
  By w Święta Ona – Talia nie musiała cierpieć męki…

  Jakże ja doskonale tę Talię rozumiem,
  Sama bez Majonezu Kieleckiego obejść się nie umiem!
  I tak, jak mogę się nie całować pod jemiołą,
  Jak mogę z Kevina nie śmiać się wesoło,
  Jak mogę nawet z prezentu pod choinką zrezygnować,
  Tak Kieleckiego NIE ODMÓWIĘ, choć miałabym potem żałować 😉

  On to bowiem dodaje smaku i uroku,
  Potrawom na mym stole od świtu do zmroku,
  Od świątecznego śniadania z chrzanem i kiełbaską,
  Do deseru pysznego – u nas to na majonezie ciasto!
  Dlatego właśnie nie wyobrażamy sobie bez Niego Świąt ja i Talia moja,
  Bo to świąteczny nasz sojusznik, smaków domowych ostoja 🙂

 27. cropka

  Majonez Kielecki ma to do siebie, że gdy zaczerpniesz go łyżką i potem zrobisz PAC ułoży się w piękną chmurkę! To magiczna chmurka, która zawiera w sobie wszystkie nasze marzenia dotyczące najpyszniejszych Świąt Bożego Narodzenia! Na tej chmurce lekko spoczywają PAC sałatki z majonezowym sosem, PAC wędlinki okraszone kielecką pysznością, PAC nadzienie do świątecznego indyka, PAC majonezowy keks i dziesiątki innych smakowitości! Majonez Kielecki to taki świąteczny magik, który z najprostszej potrawy potrafi zrobić arcydzieło, wynosząc ją na wyżyny kubkosmakowych pieszczot!
  Nie chcę i nie zamierzam nawet wyobrażać sobie bez niego Świąt, skoro wystarczy zrobić PAC, by było pyszniej i piękniej dzięki tej magicznej chmurce!

 28. Aneta76

  Nie wyobrażam sobie Świąt bez Majonezu Kieleckiego, gdyż już od wielu,wielu lat sprawdza się on w pysznych przystawkach, sałatkach, surówkach, farszach, sosach, dressingach i ciastach. Bożonarodzeniowe potrawy ze śledzi podajemy z tym, co najlepsze – z Majonezem Kieleckim, z jabłkami, węgierkami, rodzynkami, selerem, koprem włoskim i z karmelizowaną cebulką. Majonez Kielecki budzi we mnie również ciepłe uczucia, gdyż przypomina mi o domu moich ukochanych dziadków, gdzie dziadek ponad wszystko kochał śledzie w majonezie.

 29. Magda

  Święta bez Majonezu Kieleckiego to tak samo jak święta bez śniegu. Majonez kielecki od lat łączy naszą rodzinę przy stole przy najróżniejszych potrawach – w życiu nie wyobrażam sobie Świąt bez tego właśnie majonezu. Jest najlepszy na rynku ma doskonały smak, kolor i gęstość. Nadaje niepowtarzalności wszelkim potrawom! Jest zdecydowanie wyjątkowy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *