Koncert Kwintetu Śląskich Kameralistów podczas NOE Festiwalu

1 kwietnia 2017, w godz. 21.00 do 22.00 w budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego, odbędzie się wyjątkowy koncert Kwintetu Śląskich Kameralistów. Wydarzenie jest zwieńczeniem IV edycji NOE Festiwalu, promującego w Polsce edukację i kulturę wina. Organizatorem Koncertu jest Stowarzyszenie ENOKULTURA.

Wspaniali muzycy Filharmonii Śląskiej zagrają wybrane pozycje ze swojego bogatego repertuaru „od Bacha do Beatelsów”. Kwintet nagrał już trzy płyty, a każda zupełnie inna i każda stała się muzycznym wydarzeniem. Urozmaicony program i klasa wykonawców będą nie lada gratką dla koneserów muzyki, podkreślając tym samym kulturalny aspekt NOE Festiwalu.

http://noefestiwal.pl/koncert-kameralistow/

***

Kwintet Śląskich Kameralistów powstał przed ponad 20 laty jako kwartet smyczkowy i przez pierwsze lata swej działalności wykonywał repertuar operetkowy, współpracując ze śpiewakami i artystami baletu. Po jakimś czasie skład został powiększony o kontrabas. Po zmianach personalnych rozpoczęła się nowa era w jego działalności. Pierwsze dwie płyty „ba… ROCKOWO” i „Mecyje” są w całości wypełnione utworami zaaranżowanymi przez koncertmistrza – Dariusza Zbocha. Przebojami muzyki rozrywkowej lat 60 i 70 ubiegłego stulecia w kompletnie nowym, „klasycznym” ujęciu i rozmaitymi utworami z kręgu szeroko pojętej muzyki żydowskiej w drugim przypadku. Inspiracją do nagrania trzeciej płyty z kwintetami smyczkowymi Krzysztofa Pendereckiego i Antonina Dworzaka było przywiązanie muzyków zespołu do czystej postaci muzyki kameralnej, którą większość z nich na co dzień wykonuje grając w Śląskiej Orkiestrze Kameralnej.

Zespół występował na wielu festiwalach w kraju i za granicą obok takich gwiazd jak Jordi Savall, Borodin Quartet czy Kwintet smyczkowy Filharmoników Berlińskich.

NOE03

***

Koncert Kwintetu Śląskich Kameralistów rozpocznie się o godz. 21:00, bilet – 15 zł (do nabycia w kasie przed koncertem).

Organizator: Stowarzyszenie ENOKULTURA

Współpraca redakcyjna: RMF FM Classic

Sponsorzy Festiwalu: Kolagen Silesia oraz Duda Clinic

Miejsce: Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Plac Sławika i Antalla 1, Katowice (obok Spodka).

Zapraszamy do obejrzenia filmu: http://noefestiwal.pl/film/

 Zdjęcie do artykułu jest własnością Kwintetu Śląskich Kameralistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *