Kiedy woda to za mało

Eksperci są zgodni: woda to najlepszy i najzdrowszy napój dla dzieci. Nawadnia, gasi pragnienie, wspiera rozwój, zapewniając sprawne funkcjonowanie ciała i umysłu malucha. Są jednak sytuacje, w których sama woda nie wystarcza.

Zdrowy organizm w łagodnych warunkach pogodowych bez problemu utrzymuje gospodarkę wodno-elektrolitową w równowadze, ale nadmierne pocenie się, biegunka czy wymioty mogą ją zachwiać, doprowadzając do niebezpiecznego odwodnienia. Należy o tym pamiętać zwłaszcza w przypadku dzieci, które tracą wodę znacznie szybciej niż dorośli.

Dlatego kiedy nasze pociechy mają gorączkę, cierpią na zatrucie pokarmowe albo gdy po prostu jest gorąco warto sięgnąć po specjalne wsparcie w postaci preparatów nawadniających. Należy do nich, przeznaczony specjalnie dla dzieci Plusssz Junior Elektrolity + Multiwitamina. Ma on formę musujących tabletek, które wystarczy rozpuścić w połowie szklanki chłodnej wody. Powstały w ten sposób roztwór zawiera odpowiedni bilans jonów sodu, potasu i magnezu, które pomogą zachować równowagę wodno-elektrolitową organizmu, zapewnią prawidłowe funkcjonowanie mięśni i układu nerwowego, a także pozwolą utrzymać właściwe ciśnienie krwi. Co więcej, maluchy z chęcią go wypiją – roztwór ma bowiem orzeźwiający pomarańczowy smak, który przyjemnie gasi pragnienie.

Plusssz Junior Elektrolity + Multiwitamina polecany jest dla dzieci powyżej 3. roku życia, zwłaszcza w okresie upałów i wzmożonego wysiłku fizycznego. Produkt można nabyć praktycznie wszędzie (w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach). Opakowanie zawierające 20 tabletek kosztuje ok. 11,00 zł.

Producent: Polski Lek
Więcej informacji na stronie: www.plusssz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *