Każdy z Was może współtworzyć muzeum czekolady

W centrum Warszawy powstaje Muzeum Prawdziwej Czekolady. Znajdzie się w nim wszystko to, co wiąże się z historią i wytwarzaniem najstarszego smakołyku świata. Od 28 września do 9 listopada traw akcja pozyskiwania kolejnych eksponatów do muzeum. Jej uczestnicy mogą liczyć na zestawy czekolad oraz nagrody pieniężne o wartości do 1000 złotych.

Jesteśmy zainteresowani każdym przedmiotem historycznie związanym z czekoladą. W szczególności poszukujemy etykiet, plakatów, puszek i pudełek z XIX I XX wieku, a także wszelkich gadżetów, broszur czy książek. Świetnym uzupełnieniem naszej kolekcji będą również urządzenia i narzędzia do rzemieślniczej produkcji czekolady — mówi Krzysztof Stypułkowski, jeden z założycieli Manufaktury Czekolady Chocolate Story, która jest autorem tego projektu. Każdemu, kto zdecyduje się przekazać eksponaty do muzeum, organizator akcji „odwdzięczy się” wyrobami własnej produkcji. Za najciekawsze zgłoszenia przewidziane są nagrody pieniężne o wartości do 1000 zł.
Muzeum Prawdziwej Czekolady (pierwszy tego typu projekt w Polsce) będzie zlokalizowane w sercu stolicy, w lokalu przy ul. Marszałkowskiej 9/15. Odwiedzający to miejsce zdobędą w nim wiedzę m.in. na temat historii, pochodzenia, produkcji i obecności czekolady na świecie. W muzeum odbywały się też będą warsztaty czekoladowe. Dokładna data otwarcia muzeum nie jest jeszcze znana, jednak pomysłodawcy zapewnia, że nastąpi to jeszcze tej jesieni.

Skąd pomysł?
Działalność edukacyjna oraz szerzenie idei prawdziwej czekolady to bardzo ważna część naszej pracy, którą do tej pory realizowaliśmy w czasie warsztatów czekoladowych. Pomysł na stworzenie Muzeum Prawdziwej Czekolady kiełkował w nas od momentu powstania firmy – wyjaśnia Krzysztof Stypułkowski. – Chcemy zrzeszać ludzi podobnych do nas: pasjonatów i miłośników czekolady, ale także zaszczepiać tego bakcyla w innych dodaje. Podwarszawska Manufaktura Czekolady Chocolate Story od ponad 10 lat zajmuje się produkcją czekolad bean-to-bar – od ziarna kakaowca po tabliczkę czekolady. Jej wyroby słyną z krótkich składów, wysokiej jakości ziaren kakaowca i rzemieślniczej produkcja. W trakcie działalności firmie udało się pozyskać wyjątkowe przedmioty związana z królową słodyczy, które znajdą się na wystawie stałej powstającego muzeum. Chcąc rozszerzyć zgromadzone zbiory, a także dać możliwość współtworzenia pierwszego w Polsce Muzeum Prawdziwej Czekolady każdemu, manufaktura ogłosiła inicjatywę pozyskiwanie kolejnych eksponatów. Ich zgłoszenia można dokonać przez formularz, który znajduje się na stronie: www.manufakturaczekolady.pl w zakładce „eksponaty”. Akcja trwa od 28 września 2020 r. do 9 listopada 2020 r. do godziny 23:59.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *