Kärcher znów wesprze kierowców rajdu Dakar

W najbliższą niedzielę rozpoczyna się kolejna edycja tego legendarnego, organizowanego od lat 70. wyścigu. Dakar 2020 pod wieloma względami będzie wyjątkowy. Nie zmieni się natomiast jedno zaangażowanie w imprezę firmy Kärcher, która daje tym samym dowód, że jej sprzęt sprawdza się w każdym miejscu i najbardziej ekstremalnych warunkach.

W tym roku Dakar opuszcza Amerykę Południową, kontynent, który gościł to wydarzenie od wielu lat. Rajd przenosi się do słynącej z zapierających dech krajobrazów i takich też atrakcji turystycznych, Arabii Saudyjskiej. Kraj Szejków, wielkiego przepychu i blichtru, ale także surowej, wyznaczanej przez nakazy religijne islamu obyczajowości, po raz pierwszy będzie gospodarzem tej imprezy. O czystość pojazdów jadących w rajdzie po raz dziewiąty z rzędu zadba natomiast sprzęt marki Kärcher. Jego producent będzie też ponownie sponsorował jeden z uczestniczących w nim zespołów.

Mobilne centrum czyszczące
Podobnie jak w roku ubiegłym całą trasę Dakaru wspólnie z kierowcami przejedzie nowoczesne centrum czyszczące. Jest to zabudowana wysokociśnieniowymi urządzeniami marki Kärcher ciężarówka z napędem na cztery koła. Urządzenia te zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wszelkim wymaganiom i pracować efektywnie w różnych obszarach. Miliony osób na świecie sprzętem marki Kärcher dbają o porządek w swoich domach i firmach, a także zakładach przemysłowych. Podczas Dakaru służy zaś on do czyszczenia pojazdów przemierzających trasę rajdu i przygotowania ich do dalszych prac serwisowych. Kierowcy bardzo cenią to wsparcie, gdyż dzięki temu mogą pozyskać wiedzę na temat stanu technicznego swojego auta lub motocyklu, a ich ekipa sprawnie je naprawić. Warto przy tym zauważyć, że mobilne centrum czyszczące 4×4 wykorzystuje recykling, który pozwala mu zaoszczędzić do 80% wody, co w pustynnych warunkach w jakich odbywa się ten rajd jest szczególnie ważne. Stosując recykling w tym niezwykłym pojeździe firma Kärcher pokazuje też, że mocno stawia na zrównoważony rozwój oraz poważnie traktuje swoje zobowiązania zarówno wobec społeczności, jak i planety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *