Jan Niezbędny proponuje… domowe ptasie mleczko

Lato w pełni, a zatem sezon na rodzinne spotkania na świeżym powietrzu można uznać za otwarty. Szukasz pomysłu na to czym zaskoczyć swoich gości? Jan Niezbędny jak zawsze biegnie z pomocą i przedstawia przepis na deser doskonały.

Chyba nie ma osoby, której lato nie kojarzyłoby się ze świeżymi, słodkimi owocami. Wykorzystaj sezon na nie i zaserwuj gościom lekki deser z truskawkami w roli głównej.

Ptasie mleczko z galaretką i truskawkami
Składniki:

  • 2 galaretki truskawkowe
  • 200 ml śmietanki kremowej
  • 1 opakowanie biszkoptów
  • ok. 500-700 g truskawek

Dodatkowo:

  • folia z papierem do pieczenia 2w1 Jan Niezbędny

Sposób przygotowania:
Rozpuść jedną galaretkę w szklance wrzącej wody i odstaw do przestudzenia. Gdy galaretka będzie miała temperaturę pokojową lub nieco niższą, ubij mocno schłodzoną śmietankę, a następnie delikatnie dodaj do niej galaretkę. Na blaszce pokrytej papierem do pieczenia z folią marki Jan Niezbędny ułóż biszkopty (pamiętaj by ułożyć je bardzo ciasno). Wylej wcześniej przygotowaną masę na biszkopty. Całość wstaw do lodówki. Gdy masa stężeje rozpuść drugą galaretkę w 1,5 szklanki wody. Odstaw do przestudzenia. Kiedy zacznie tężeć wyłóż truskawki na warstwę ptasiego mleczka, a następnie wylej na nie galaretkę. Deser podawaj po dokładnym schłodzeniu.

Rada:
Aby ciasto zachowało estetyczny wygląd wyjmij je z blaszki razem z folią.

Produkt do zadań specjalnych
Folia, której jedna strona jest aluminiowa, a druga papierowa i pokryta silikonem to ostatnia innowacja Jana Niezbędnego. Idealnie nadaje się ona do lekkich i delikatnych ciast (z galaretką, bitą śmietaną bądź budyniem oraz puddingów). Jest bowiem zdecydowanie bardziej wytrzymała niż sam papier, dzięki czemu pozwala na łatwe wyjecie ciasta z blaszki, a następnie jego krojenie na zewnątrz. W ten sposób kawałki są równiejsze i niezniszczone wyciąganiem, a sama foremka czysta, bo nic do niej nie przecieka. Opakowanie zawierające 5-metrową rolkę folii z papierem do pieczenia 2w1, wyposażone w nożyk ułatwiający jej odwijanie i odcinanie kosztuje ok. 9,00 zł.

Producent: Sarantis
Więcej informacji na stronie: www.janniezbedny.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *