Jak zastawić stół na karnawałowe przyjęcie

Perfekcyjnie przygotowane przyjęcie obejmuje nie tylko apetyczne potrawy i wyborne trunki. Jak wiadomo je i pije się również oczami. Dlatego ważne jest nie tylko co na tzw. domówce podamy, ale też jak to zrobimy.

Efektywny wygląd karnawałowemu menu zapewnią odpowiednio dobrane naczynia oraz szkło. Jeśli będą one nie tylko eleganckie, ale i praktyczne, to ułatwią wygodne serwowanie potraw i napojów.

Przekąski, przystawki, słodkości…
Słone i słodkie, małe „co nieco” to podstawa każdej domowej imprezy. Najlepiej wyeksponować je na stylowych salaterkach oraz  półmiskach. Znakomicie sprawdzą się tu elementy zastawy z kolekcji Vidivi Baguette. Wykonane są one z wysokiej jakości szkła o niepowtarzalnym połysku i transparentności. Dekor w postaci złotego lub platynowego pasa, sprawia, iż oprawa stołu zyskuje wysublimowany styl. Wszystkie naczynia z kolekcji (szklanki, salaterki, talerze) są odporne na matowienie. Zimne dania można zaserwować również w półmiskach Florina Alta, łączących nowoczesność i klasykę. Ich smukła, wąska linia nasuwa na myśl kształt łódki lub liścia cykorii. To pełne elegancji naczynie wykonano z wysokiej jakości porcelany wzmocnionej Durable, która swą wysoką trwałość zawdzięcza temperaturze wypalania (1300°C). Nieskazitelna biel porcelany podkreśli piękno podawanych potraw. Półmiski Florina Alta znakomicie sprawdzą się również jako dekoracyjna podstawka do kompozycji kwiatowych, świec czy stroików.

W czym dania na ciepło
Do serwowania ciepłych potraw idealne będą szklane naczynia Florina Ferro z podgrzewaczem. Mają one elegancki wygląd i pięknie prezentują się na stole. Wykonane są z dużą starannością, z wysokiej jakości materiałów. Połączenie szkła i stali nierdzewnej zapewnia niepowtarzalny efekt. Są niezwykle praktyczne – przystosowane do używania w piekarnikach i kuchenkach mikrofalowych, dlatego danie można w nich wcześniej przygotować, a potem (bez przekładania do innego naczynia) postawić na stole. Dzięki dołączonemu podgrzewaczowi zyskuje się natomiast gwarancję, że potrawa przez dłuższy czas nie utracą temperatury. Naczynia Ferro dostępne są w różnych kształtach i pojemnościach.

Na wino i whisky
Odpowiednie do rodzaju alkoholu szkło, pozwoli wydobyć pełnię jego walorów smakowych oraz cały aromat. Kieliszki do czerwonego wina powinny mieć pękatą czaszę, najczęściej w kształcie tulipana, lekko zwężającą się ku górze. Koneserom rubinowego trunku z pewnością przypadnie do gustu zestaw kieliszków z linii Nexo Bormioli Rocco o ciekawym, geometrycznym kształcie. Kieliszki do białego wina, z tej samej kolekcji są nieco mniejsze i smuklejsze. Wszystkie wykonano z trwałego i wytrzymałego surowca Star Glass. Są idealnie przejrzyste, co pozwoli podkreślić walory serwowanego trunku. Nie posiadają żadnych łączeń, są cięte laserowo. Idealnie wyprofilowana nóżka umożliwia wygodne trzymanie kieliszka w dłoni. Whisky należy podawać w specjalnej szklance, która charakteryzuje się grubszym dnem, jest niska i posiada bryłowy kształt. Dopełnieniem eleganckiej formy podania tego trunku jest karafka, która pełni też rolę dekoracyjną. Zestaw Bach do whisky marki Luigi Bormioli wyróżnia ciekawy design, oparty na klasycznym minimalizmie. Został oszlifowany w taki sposób, by pionowe linie stworzyły zaokrąglony wielokąt. Wyróżnia się trwałością i odpornością na uszkodzenia.

Co więcej?
Zastawę warto uzupełnić o dodatkowe naczynia, w których podamy wodę czy inne napoje. Karafka Misura marki Bormioli Rocco przyciąga wzrok  kształtem przypominającym kroplę wody. Jej włoski styl idealnie łączy w sobie funkcjonalność i elegancję minimalistycznego wzornictwa. Tłoczone litery na szyjce układają się w pojemność karafki. Dolna część została zaś ozdobiona niewielką okrągłą „pieczęcią”.

Ceny:

  • szklany talerz Vidivi Baguette o średnicy 32 cm – 59,90 zł;
  • szklane salaterki Vidivi Baguette o średnicy 14 i 25 cm – odpowiednio ok. 64,00 i ok. 134,00 zł;
  • szklanki Vidivi Baguette o pojemności 340 ml – 260 zł za 6 sztuk;
  • półmiski Florina Alta – ok. 11,00 -19,00 zł (w zależności od wielkości);
  • naczynia Florina Ferro z podgrzewaczem ­– ok. 100,00-135,00 zł (w zależności od wielkości);
  • kieliszki do wina czerwonego Bormioli Rocco Nexo o pojemności 450 ml – 108,00 zł za 6 sztuk;
  • kieliszki do wina białego Bormioli Rocco Nexo o pojemności 380 ml – 88,00 zł za 6 sztuk;
  • zestaw Luigi Bormioli Bach do whisky (5-elementowy) – 125,00 zł;
  • karafka Bormioli Rocco Misura o pojemności 500 ml – ok. 8,00 zł.

Wszystkie opisane produkty są dostępne w sklepie internetowym www.zasmakujradosci.pl oraz w sklepach stacjonarnych na terenie kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *