IX Gala Wine & Food Noble Night

17 września odbyła się IX Gala Wine & Food Noble Night, zwieńczająca jeden z najtrudniejszych konkursów kulinarnych w Polsce. Do rywalizacji stanęło 12 najlepszych restauracji reprezentowanych przez swoich Szefów Kuchni. W jury konkursu zasiadł mistrz kulinarny i ambasador marki Appetita – Adam Chrząstowski.

IX edycja konkursu Wine & Food Noble Night wzbudziła wiele emocji. Zadaniem każdego sześcioosobowego zespołu z Szefami Kuchni na czele było przygotowanie przystawki i dania głównego. W jury, złożonym z ogólnopolskich autorytetów kulinarnych, zasiadł Adam Chrząstowski – ambasador marki Appetita i szef krakowskiej restauracji Ed Red.

Głosy publiczności wyłoniły dwóch zwycięzców Wine & Food Noble Night: Łukasza Budzika z restauracji Mennicza Fusion i Tomasza Dziurę z restauracji Andromeda Alfa, na których czeka staż w restauracji Arzak w San Sebastian w Hiszpanii. Osobna ocena należała do grona profesjonalnego jury, które degustowało dania nie znając ich autorów. Przystawka przygotowana przez Szefa Kuchni Łukasza Budzika z restauracji Mennicza Fusion została wyróżniona przez jury. Jej autor pojedzie na pięciodniowy staż w paryskiej restauracji Guy Savoy.

Wyniki konkursu według kategorii:

Najlepsza przystawka

1 miejsce – Łukasz Budzik z restauracji Mennicza Fusion

2 miejsce – Janusz Fic z restauracji Dwór Sieraków

3 miejsce – Tomasz Dziura z restauracji Andromeda Alfa

Najlepsze danie główne
1 miejsce – Tomasz Dziura z restauracji Andromeda Alfa
2 miejsce – Łukasz Budzik z restauracji Mennicza Fusion

3 miejsce – Mariusz Bizub z restauracji Zakopiańska

Appetita to jedna z najbardziej znanych i cenionych marek przyprawowych w naszym kraju. Appetita, zgodnie ze swoim hasłem – Uwodzi aromatem. Czerpie inspiracje ze źródeł – z natury, nadając potrawom wyjątkowy smak i aromat. Produkty marki wyróżnia fioletowa kolorystyka. Jej portfolio obejmuje aromatyczne zioła, przyprawy jednorodne oraz skomponowane według autorskich receptur mieszanki przyprawowe. Ofertę uzupełnia linia dodatków cukierniczych Domowe Sekrety

winefood1 winefood2 winefood3 winefood4

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *