Halina zdrowo namieszała

W naszych kuchniach miksujemy nie od dziś – owoce z sałatami lub jogurtem na aksamitne smoothies czy koktajle, albo warzywa na kremowe zupy. Z kolei firma Sawex miksuje ziarna, a dokładniej kasze ze strączkami.

Trend łączenia kilku składników w jeden, najlepiej zdrowy i zawierający maksymalnie dużo właściwości odżywczych produkt, oferowany w poręcznym, nie zajmującym wiele miejsca opakowaniu można obserwować w branży spożywczej już od kilku lat. Obok mieszanek orzechów czy ziół coraz popularniejsze stają się miksy kasz i nasion roślin strączkowych. Dwie takie propozycje dołączyły właśnie do portfolio marki Halina, której właścicielem jest firma Sawex Foods.

Pęczak + trzy odsłony soczewicy
W skład pierwszego z nowych miksów wchodzi niedoceniany często przez konsumentów pęczak. Tymczasem to jego ziarna stanowią surowiec w produkcji wszystkich pozostałych rodzajów kaszy jęczmiennej, w całej ich rodzinie to pęczak posiada też najwięcej wartości odżywczych. Mieszankę uzupełniają aż trzy rodzaje soczewicy: czerwona (uzyskiwana w procesie pozbawiania brązowej soczewicy łupinki, dzięki czemu organizm lepiej ją przyswaja), czarna (wyglądem przypominająca kawior) oraz zielona (delikatna w smaku i sypka po ugotowaniu).

Bulgur z soczewicą i grochem
Druga z debiutujących na rynku propozycji marki Halina jest równie wartościowa. W mieszance tej znalazła się bowiem bogata w błonnik kasza bulgur (pozyskiwana z pszenicy Triticum Durum), dwa rodzaje obfitującej w roślinne białko soczewicy – czerwona i zielona, a także groch. Ziarna tego ostatniego zasługują na uwagę nie tylko ze względu na znajdujący się w nich błonnik, który działa oczyszczająco na jelita i wspomaga odchudzanie, ale również zdrowe tłuszcze oraz węglowodany.

Dla kogo i do czego
MIX-y marki Halina to wyśmienita, a przy tym ciekawa baza dla dań obiadowych i sycących sałatek. Można wzbogacać je kawałkami mięsa czy ulubionymi rybami, ale nie trzeba – zawarte w  nasionach roślin strączkowych białko roślinne stanowi bowiem doskonałą alternatywę dla zwierzęcego, dlatego wegetarianie i weganie także będą mieli z owych mieszanek pożytek w kuchni. Tym bardziej, że bardzo dobrze komponują się one z warzywami i aksamitnymi sosami. Opakowania, w których znajdują się cztery 100-gramowe, wypełnione ziarnami woreczki kosztują ok. 3,50 zł.

Producent: Sawex Foods
Więcej informacji na stronie: www.sawexfoods.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *