Green Caffè Nero w dwóch stolicach, dawnej i obecnej

Sieć kawiarni Green Caffè Nero systematycznie zwiększa zasięg, docierając do coraz szerszej grupy klientów. Niedawno otworzyła dwa kolejne lokale – w Krakowie oraz Warszawie i w sumie ma ich już 67.

Miejscówkę dla czwartej kawiarni w stolicy Małopolski, a kiedyś także całego kraju sieć znalazła w sąsiadującej ze Starym Miastem dzielnicy Grzegórzki, przy ul. Rakowieckiej 15 A. Ze względu na znajdujący się w niedalekiej odległości Uniwersytet Ekonomiczny oraz Park Strzelecki lokal na brak klientów zapewne nie będzie narzekał, zwłaszcza że jego wnętrze zostało zaprojektowane z najwyższą starannością. W przypadku tej kawiarni mamy do czynienia z połączeniem industrialnych w stylu, betonowych ścian i sufitów z drewnianym, pięknie rzeźbionym barem. Przytulności dodaje także drewniana podłoga łączona z posadzką w biało-czarne romby. Całości dopełniają zarówno industrialne, jak i nowoczesne lampy, wygodne meble, a także atrakcyjne grafiki na ścianach. Nowo otwarta kawiarnia ma  ponad 150 mkw. powierzchni użytkowej  i oferuje łącznie 88 miejsc siedzących. Dodatkowo dysponuje ogródkiem. – Bardzo cieszy nas fakt, że mogliśmy otworzyć nasz kolejny lokal w Krakowie, znanym z kultury picia kawy. Pierwszy „kafehauz” w królewskim mieście został uruchomiony na początku lat siedemdziesiątych XVIII w., jako specjalność oferujący kawę „po polsku”, tj. „tęgą” z grubym kożuchem. Z mieszkańcami Krakowa chcemy dzielić się naszym zamiłowaniem do tego napoju i świeżego, domowego  jedzenia – powiedziała Agata Milewska, brand manager Green Caffè Nero. Najnowszy z licznych warszawskich lokali sieci zlokalizowany jest w CH Skorosze, w dzielnicy Ursus. Goście centrum handlowego mogą w nim odpocząć po trudach zakupów przy filiżance świeżo parzonej kawy i na miejscu przygotowanej bagietce lub domowym cieście. Zachęca do tego przytulne wnętrze, utrzymane w ciepłych odcieniach czerwieni, brązu i fioletu.

Mistrzowska kawa i swojski klimat
Green Caffè Nero to wspólne dzieło Gerry’ego Forda – właściciela marki Caffè Nero i Adama Ringera – założyciela i szefa Green Coffee. Pierwsza kawiarnia pod tym szyldem została otwarta w 2012 r. Od tego momentu Green Caffè Nero stawia sobie za cel i misje oferowanie klientom najlepszej kawy i tworzeniu kameralnej, domowej atmosfery, w której można się nią delektować. Służy temu niewątpliwie unikalny, projektowany dla każdego lokalu osobno (przy współpracy z polskimi artystami i rzemieślnikami) wystrój wnętrz. Dzięki temu każda kawiarnia ma swój indywidualny charakter, idealnie pasujący do otoczenia, w jakim się znajduje.
Więcej informacji na stronie:www.greencaffenero.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *