Festiwal Kulinarny „Ulica Smaków” w Koszalinie

Początek lipca w Koszalinie od wielu lat stoi pod znakiem gotowania ze smakiem.

Festiwal Kulinarny „Ulica Smaków” jest odpowiedzią na niesłabnące zainteresowanie Polaków sztuką przyrządzania smacznych i zdrowych dań. Festiwal odbędzie się w ramach w III. Festiwalu „Pełnia Życia”.

Szefowie kuchni, właściciele lokali gastronomicznych, przedsiębiorcy i wiele innych osób związanych z branżą spożywczą prezentują owoce pracy i umiejętności po to by zadowolić podniebienia odwiedzających festiwal smakoszy.

Co roku „Ulica Smaków” ma temat przewodni. Tegorocznym jest Nowoczesna Kuchnia Polska. Na festiwal zapraszane są zazwyczaj krajowe, kulinarne gwiazdy, które „pichcą” swoje najlepsze potrawy i częstują nimi przybyłych.

We wspólnym gotowaniu na świeżym powietrzu od kilku edycji „Ulicy…” udział bierze Piotr Jedliński, Prezydent Koszalina. Tak będzie i tym razem.

Gwiazdą ze świata kulinariów będzie Rafał Lorenc, uczestnik 5. edycji programu Top Chef, właściciel i szef kuchni w koszalińskiej restauracji „Projekt Kuchnia”.

Będzie on gotował z zaproszonymi przez siebie gośćmi, w tym z Krzysztofem Marciniakiem. Pokaz kulinarny będzie podzielony na trzy części, podczas których kucharze przygotują przystawkę, zupę i danie główne. Oczywiście wszystkiego można będzie posmakować.

Podczas „Ulicy Smaków” odbędzie się również Konkurs Kulinarny dla koszalińskich Rad Osiedli. Daniem konkursowym będą naleśniki, przygotowane według przepisów przedstawicieli poszczególnych Rad.

W pierwszą lipcową sobotę ogłoszone zostaną wyniki plebiscytu Głosu Koszalińskiego: „Smaki Pomorza 2016”, a swoje dania pokazowe przygotują goście z Niemiec.

Również podczas tegorocznej edycji podczas festiwalu zaprezentują się restauracje i bary z Koszalina i okolic. Tradycją „Ulicy…” są koncerty. Tegoroczna gwiazda z pewnością sprawi, że uczestnicy wydarzenia nadliczbowe kalorie spalą w mig.

Gooral – bo o nim mowa – to producent, generator dźwięków i prekursor łączenia electro, dubstep i dnb z góralszczyzną. Gooral ma w dorobku m.in Machinera za najlepszy debiut, nominacje do Fryderyków, wygraną na Radio Waves Festiwal i udźwiękowienie filmu Franka Hurleya „South” z 1919 roku.

Ulica Smaków” rozpocznie się 2 lipca o godz. 12.00, a na deser o godz. 18.00 zagra Gooral.

PROGRAM FESTIWALU:
12:00
• Ogłoszenie konkursu na najsmaczniejsze naleśniki
• Prezentacja: restauracji, Rad Osiedli, barów, kawiarni oraz kucharzy ze szkoły kucharskiej Palladin z Berlina
• Turniej Piłki Nożnej dla dzieci i młodzieży „Pełnia życia – cup”

12:15
„Targ Śniadaniowy Koszalin” (projekt Joanny Woźniak, laureatki konkursu inicjatyw lokalnych „Start-Up Kultura” 2016)

13:00
Prezydent Piotr Jedliński gotuje z Rafałem Lorencem

14:30
Pokaz kulinarny połączony z degustacją w wykonaniu Rafała Lorenca (uczestnika 5. edycji programu Top Chef, właściciela i szefa kuchni „Projekt Kuchnia”) oraz Krzysztofa Marciniaka (doradcy kulinarnego, który gotował dla gwiazd, m.in. dla Madonny, dla piłkarzy Manchester United)

15:30
Podsumowanie plebiscytu Głosu Koszalińskiego „Smaki Pomorza 2016”

16:15
Pokaz kulinarny połączony z degustacją w wykonaniu Rafała Lorenca oraz Krzysztofa Marciniaka

17:15
Rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejsze naleśniki

18:00
Koncert zespołu Gooral

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *