Eksperci smaku zapraszają na spotkania przy wspólnym stole

Biesiadowanie i wielogodzinne rozmowy w gronie rodziny, przyjaciół czy znajomych to dla wielu osób źródło szczęścia oraz dobrego samopoczucia. Jednak wraz z rosnącym tempem życia tradycja ich organizowania zdaje się powoli zanikać. Rozpoczęty właśnie projekt edukacyjny pod nazwą „Moc spotkań” ma pomóc ocalić ją od zapomnienia.

W ramach projektu w siedmiu miastach odbędą się spotkania-biesiady, podczas których znany szef kuchni Pascal Brodnicki oraz globalny ambasador marki Wyborowa Maciej Starosolski podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą oraz doświadczeniem na tema sztuki  organizacji przyjęć. Podpowiedzą które polskie dania komponują się najlepiej z naszym narodowym trunkiem (czyli wódką), zaserwują przystawkę, danie główne i deser.  Pokażą też jak powinien zachowywać się dobry gospodarz.  – Spotkania te będą wyjątkowe nie tylko dlatego, że do stołu w każdym mieście zaprosimy 250 osób. Zainicjują one także powrót do tej tradycji w nowoczesnej odsłonie – mówi Maciej Starosolski.

Regionalne akcenty
Wydarzenia z cyklu „Moc spotkań” odbędą się w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Krakowie oraz Łodzi. Uroczyste podsumowanie projektu nastąpi podczas całodniowej biesiady w Warszawie. Każdy z tych miast to inny region, mający swoją niepowtarzalną specyfikę i specjały, z których słynie. W Poznaniu do narodowego trunku podawany jest gzik, na Pomorzu śledzik, w Warszawie nóżki. Przystawek tych nie może więc zabraknąć podczas wydarzeń z cyklu „Moc spotkań”, gdzie będą one serwowane w interpretacji Pascala Brodnickiego, w towarzystwie anegdot, ciekawych historii i dobrego humoru.

Harmonogram cyklu „Moc spotkań”:

  • 24.04 – Poznań, Blow Up Hall
  • 25.04 – Wrocław, Zaklęte Rewiry
  • 9.05 – Gdańsk, Centrum Stocznia Gdańska
  • 14.05 – Katowice, Galeria Szyb Wilson
  • 15.05 – Kraków, Forum Wydarzeń
  • 21.05 – Łódź, Piotrkowska 217
  • 15.06 – Warszawa, Plac Konesera 1

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego na listę uczestników warto zapisać się jak najszybciej. Rejestracja oraz więcej informacji o projekcie na stronie http://www.mocspotkan.pl

Wydarzenia edukacyjne z cyklu „Moc spotkań” objęło patronatem objęło Muzeum Polskiej Wódki oraz Stowarzyszenie Polska Wódka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *