Egzotyczna nowości, jakiej nie było

Firma Helio – specjalista od bakalii – proponuje ich amatorom produkt, który na naszym rynku nie był dotąd dostępny. Mowa o suszonych owocach drzewa bochenkowego, czyli jackfruit.

Drzewo bochenkowe, nazywane też chlebowcem pochodzi z tropikalnej części Azji, gdzie uprawiane jest od ponad 3000 lat. Rodzi ono zadziwiające rozmiarami, wyrastające bezpośrednio z pnia owoce o owalnym kształcie, których długość dochodzi do metra a waga do 30 kg. Mają one soczysty, ciemno żółty miąższ o intensywnym, upajającym zapachu. Jego ususzone, przywołujące na myśl słoneczne lato kawałki dołączyły właśnie do linii bakalii bez konserwantów i sztucznych ulepszaczy Helio Natura.

Wielki owoc a w nim wiele dobra
Jackfriut, będący największym na świecie owocem pochodzącym z drzew, jest wyjątkowo bogaty w regulujący pracę układu pokarmowego błonnik. Stąd warto go włączyć do diety np. wtedy, gdy chce się zgubić kilka nadmiarowych kilogramów. Cechuje go również wysoka zawartość białka, dzięki czemu cieszy się popularnością wśród wegetarian i wegan. Ze względu na naturalną słodycz suszony miąższ owoców drzewa bochenkowego świetnie sprawdzi się jako alternatywa dla tradycyjnych słodyczy. Można go traktować jako samodzielną przekąskę, dodatek do deserów lub innych dań. Jackfriut będzie doskonały m.in. jako składnik własnoręcznie przygotowywanych batonów energetycznych.

Opakowanie i cena
Poręczne 45-gramowe torebki ze strunowym zamknięciem można zabrać ze sobą w dowolne miejsce – do pracy, na trening, spacer czy wycieczkę. Kosztuje one od 5,00 do 7,00 zł w zależności od sklepu.

Producent: Helio
Więcej informacji na stronie: www.helio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *