Eco-lifestyle, czyli o bambusie w domu słów kilka

Temat ekologii to nie kolejny trend wykreowany przez influencerów, a styl życia, do którego każdy z nas musi się przekonać. Na szczęście bycie eko nie jest takie straszne, jak się początkowo może wydawać.

Nie trzeba drastycznie zmieniać swoich nawyków, by zadbać o środowisko. W kuchni np. wystarczy postawić na naczynia i gadżety wykonane z bambusa. Dlaczego? Otóż, bambus to najszybciej rosnąca roślina, a jej uprawa jest bardzo korzystna dla otoczenia. Bambus pochłania bowiem o 35% więcej dwutlenku węgla niż drzewa. Co więcej, jest trzy razy bardziej wytrzymały od drewna bukowego, szybko schnie i nie „wciąga” wilgoci. Dlatego decydując się na bambusową deskę do krojenia np. Florina Attraverso, można być pewnym, że będzie to wybór na lata. W ofercie marki Florina znajdują się też inne gadżety wykonane z tej rośliny. Znajdziemy wśród nich m.in. bambusowe deski do serwowania serów, tace, a także miski z dziadkiem do orzechów czy naczynia ceramiczne na bambusowych podstawach. Wszystkie są przyjazne dla środowiska, a do tego funkcjonalne i po prostu ładne.

Nie tylko w kuchni
Czy wiecie, że aż 6% ogólnoświatowego zużycia słodkiej wody przypada na uprawę i obróbkę bawełny?! Uprawa bambusa nie wymaga stałego nawadniania. Mając więc do wyboru ręczniki bawełniane lub bambusowe, warto dać szansę tym drugim, zwłaszcza że posiadają one też inne zalety. Ręczniki bambusowe nie mają w składzie lanoliny, która wywołuje alergie i podrażnia skórę. Ponadto doskonale chłoną wilgoć oraz szybko schną.

Opisane produkty są dostępne w sklepie internetowym www.zasmakujradosci.pl
Ich ceny kształtują się następująco:

 • deska kuchenna bambusowa Florina Attraverso
  o wymiarach 42 x 23 x 1,8 cm – 30,50 zł;
 • taca bambusowa Florina Bambou o średnicy
  30 cm – 55,00 zł;
 • deska do serów bambusowa Florina Fromage
  47 x 13,5 x 1,5 cm – 27,00 zł;
 • naczynia ceramiczna Florina Modeno na bambusowych podstawach – od 59,90 zł
  do 74,90 zł;
 • ręcznik Miss Lucy bambus Luis (różne kolory)
  o wymiarach 50 x 90 cm– 24,90 zł;
 • ręcznik Miss Lucy bambus Luis (różne kolory) o wymiarach 70 x 140 cm – 49,90 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *