Dzień Dziecka w domu nie musi być nudny

Wielkimi krokami zbliża się 1 czerwca. Warto dołożyć wszelkich starań, aby ten wyczekiwany przez najmłodszych dzień, mimo obowiązujących ograniczeń był radosny. Podpowiadamy jak to zrobić.

Dzień Dziecka na pewno zapadnie pociechom w pamięci, jeśli zorganizujemy dla nich z tej okazji coś wyjątkowego np. imprezę w domu czy w ogrodzie. Takie party, żeby było jeszcze bardziej udane, powinno mieć motyw przewodni. Ozdabiając mieszkanie, skupcie się na odpowiednich kolorach i dekoracjach, przykładowo organizując przyjęcie w stylu Dzikiego Zachodu możecie ustawić w pokoju tipi, a decydując się na kosmiczne party – zawiesić na suficie planety zrobione z lampionów.

Co na stole?
Tego dnia skomponujcie też specjalne menu i zadbajcie, by znalazło się w nim to, co dzieci lubią najbardziej – gofry z bitą śmietaną, owoce w fantazyjnych kształtach i przepyszne lody na pewno znikną w kilka minut. Na stole nie powinno też zabraknąć Piccolo – napoju musującego, stworzonego do radosnej celebracji szczególnych chwil. Jest on dostępny w czterech soczyście owocowych smakach: truskawkowym, brzoskwiniowym, wiśniowym i kiwi.

Kinderbal w wersji on-line
Poza ucztą w harmonogramie musi się znaleźć zabawa. Pociechom można zaproponować wspólne śpiewanie piosenek, gry planszowe lub niczym nieskrępowany taniec do ulubionego utworu. Można też przygotować dla nich domowy teatrzyk lub zorganizować zawody w rozbijaniu wypełnionej słodkościami piniaty. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby do zabawy zaprosić inne dzieci i przynajmniej część party przenieść do sieci, organizując kalambury, albo karaoke w wersji on line.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *