„Detoks dla opornych”

Zastrzyk energii, pełna blasku skóra, smukła sylwetka, lepsze funkcjonowanie narządów wewnętrznych… To tylko kilka z wielu korzyści stosowania detoksu. Agnieszka Mielczarek prezentuje przepisy oczyszczające, wskazówki i zadania, które pomogą uzyskać wymarzony efekt. „Detoks dla opornych”, czyli połączenie poradnika, książki kulinarnej i zeszytu motywacyjnego, ukazała się 15 marca nakładem Edipresse Książki.

„Zasługujesz na wszystko” – przekonuje Agnieszka Mielczarek na pierwszej stronie swojej najnowszej książki. Coach zdrowia i żywienia, a prywatnie żona Pascala Brodnickiego, wyjaśnia, że w ciele otoczonym opieką rozwija się spokój, piękno, miłość do siebie i całego świata. W odpowiednim zadbaniu o ciało pomoże detoks, który stanowi źródło mocy, ma zbawienny wpływ na zdrowie i stan skóry. Detoks ułatwia organizmowi oczyszczanie się ze szkodliwych substancji znajdujących się w przetworzonym jedzeniu czy zanieczyszczonym powietrzu. Uruchamia także procesy wspomagające mechanizmy obronne, które chronią przed chorobami i nowotworami oraz spowalniają procesy starzenia. W książce „Detoks dla opornych” Agnieszka Mielczarek uspokaja, że nie chodzi o głodowanie i wyrzeczenia. Wręcz przeciwnie – detoks ma na celu dostarczyć organizmowi komplet enzymów, witamin, błonnika i minerałów, których brakuje w codziennej diecie, a które pozwalają organizmowi świetnie funkcjonować, nabrać sił do działaniapoprawić nastrój. Okazuje się bowiem, że dzięki diecie, ruchowi oraz zwiększonej dawce relaksu umysł zaczyna funkcjonować na wyższych obrotach, przez co wzrasta kreatywność i jasność myślenia.

Na początek Agnieszka Mielczarek wyjaśnia, co zatruwa nasz organizm. Wylicza m.in. używki, farmaceutyki, smog i nadmiar węglowodanów. Pomaga czytelnikom rozpoznać, czy oni także potrzebują detoksu. Wśród alarmujących objawów wymienia ciągły brak energii, wahania wagi, nietolerancje pokarmowe, częste infekcje czy roztargnienie. Radzi, jak krok po kroku przygotować się do oczyszczania, ile ono powinno potrwać, jak powinien wyglądać harmonogram detoksu, co zrobić, by przebiegł on jak najlepiej oraz dlaczego nie należy się karać, jeśli coś pójdzie niezgodnie z planem.

A Mielczarek_Detoks dla opornych_okladka_3D_smallNajważniejszym elementem detoksu jest odpowiednie odżywianie. Aby utrzymać odpowiednie tempo metabolizmu, należy jeść regularnie pięć małych posiłków dziennie, z czego dwa mogą stanowić koktajle lub soki świeżo wyciśnięte z warzyw i owoców. Należy za to zrezygnować z mięsa, ryb, mleka i produktów mlecznych, jajek i produktów mącznych zawierających gluten. Agnieszka Mielczarek proponuje harmonogram detoksu oraz dzieli się także przepisami na zdrowe, sycące i detoksykujące dania w sam raz na śniadanie, obiad, kolację, deser czy przekąskę. Warto spróbować sorbetu z banana, kawioru z alg, pasty z ciecierzycy i szczawiu, zupy krem z czosnku, pieczonych warzyw z sosem tahini, jarmużu z pomidorami czy musu z suszonych moreli. Nie zabrakło receptur na wody smakowe, które pomogą utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu. Na czytelników czekają również przepisy wprowadzające jajka, nabiał, ryby, pieczywo, gluten i mięso, np. tabule z kaszą kuskus i świeżymi ziołami czy sałatka z soczewicą i serem kozim. Wszystkie dania można włożyć do pudełka i zabrać ze sobą np. do pracy.

Na końcu książki „Detoks dla opornych” Agnieszka Mielczarek umieściła zeszyt ćwiczeń motywacyjnych, który posłuży do nauki poznawania siebie, swoich wewnętrznych mechanizmów, wartości i sposobu funkcjonowania. Zadania, wizualizacje, tematy i pytania do przemyślenia pomogą nie tylko przejść przez detoks, ale też osiągnąć inne cele, zadbać o harmonię myśli i działań, poczuć się bezpiecznie i szczęśliwie.

O autorce:

Agnieszka Mielczarek – coach zdrowia i żywienia. Na co dzień pomaga innym zmieniać nawyki, odzyskać równowagę psychofizyczną oraz radzić sobie ze stresem. Szczególną uwagę poświęca pracy z deficytami psychicznymi w kontekście chorób cywilizacyjnych takich, jak: otyłość, niepłodność, choroby nowotworowe, metaboliczne i układu krążenia. Prywatnie żona Pascala Brodnickiego i pasjonatka gotowania zgodnie z dietą anty aging. Uwielbia podróże między Toskanią a Prowansją oraz zgłębianie kultury i literatury francuskiej. Autorka książek dotyczących diet i zmiany nawyków żywieniowych, w tym poradników „5 lat młodsza w 5 tygodni” i „Detoks dla opornych”.

Patroni medialni:

O Edipresse Książki:

Edipresse Książki to wydawnictwo w grupie Edipresse Polska. W ofercie znajdują się książki o tematyce poradnikowej, biografie, powieści obyczajowe, kulinaria, a także publikacje podróżnicze i fotograficzne. Autorzy wydawnictwa to poczytni i cenieni pisarze, znane osobistości i popularne gwiazdy: Beata Pawlikowska, Hanna Bakuła, dr Krzysztof Gojdź, Magda Gessler,  Anna Jurksztowicz, Michel Moran, Marcin Kydryński, Jacek Bonecki, Robert Biedroń, Mariola Bojarska-Ferenc, Stephenie Meyer, Ewa Chodakowska, Dorota Wellman i inni. Ofertę książkową dopełniają produkty art.&pap,  w tym kalendarze, puzzle i gry planszowe.

Fundacja Przyjaciółka powstała w 2000 roku. Pomaga przede wszystkim dzieciom wychowującym się poza naturalną rodziną, promuje rodzicielstwo zastępcze, a także wspiera podopiecznych świetlic środowiskowych oraz leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych. Przez 15 lat Fundacja pomogła ponad 17 tysiącom dzieci. Ta pomoc jest często długofalowa, objęła dofinansowaniem leczenie i rehabilitację ponad 750 dzieci, niektóre z nich są w programie ponad 10 lat. Fundacja Przyjaciółka przyznaje również stypendia na działania edukacyjne i rozwojowe dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Jest również członkiem Koalicji na Rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej i Forum Darczyńców w Polsce. Fundacja Przyjaciółka to przede wszystkim ludzie którym pomagamy, ale bez pomocy innych możemy niewiele. Dlatego każdy może pomagać z nami! Co możesz zrobić:

  • namówić swoją firmę do współpracy z nami,

  • przekazać nam 1% swojego podatku wpisując do zeznania podatkowego naszą nazwę i numer KRS 0000074781,

  • pomóc nam finansowo przekazując darowiznę na konto w mBank, PL72 1140 1010 0000 5494 1000 1001.

Dane wydawnicze:

Autor: Agnieszka Mielczarek, tytuł: „Detoks dla opornych”, Edipresse Książki, ISBN 9788379457397, cena: 39,90 zł, oprawa: miękka ze skrzydełka, format: 165 x 240 mm, liczba stron: 224, data premiery: 15 marca 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *