Daktylowa alternatywa dla kremów czekoladowych

Dzieci uwielbiają się nim zajadać. Nic dziwnego – w końcu słodki smak kremu czekoladowego czyni z niego pokusę nie do odparcia. Ale czy to na pewno zdrowe? Czy bez wyrzutów sumienia można podawać pociechom kanapkę z takim kremem np. na śniadanie?

Aby odpowiedzieć na powyższe pytania należy przyjrzeć się bliżej temu co się w tego typu produktach kryje. – Niestety głównymi składnikami większości kremów czekoladowych są najzwyklejszy cukier i olej roślinny, który odpowiada za jego półpłynną konsystencję – mówi Sylwia Witek, dietetyk i prezes firmy Radziowi. – Cukier nie dość, że uzależnia, to powoduje problemy z otyłością i przyczynia się do powstawania próchnicy u dzieci. Olej roślinny występujący w kremach czekoladowych to często utwardzone tłuszcze roślinne i kontrowersyjny olej palmowy – przestrzega Sylwia Witek.

Co zamiast?
Dużo zdrowszą alternatywą dla kanapki posmarowanej takim kremem czekoladowym jest chleb z niskosłodzonym dżemem lub miodem. Nie zawsze jednak dzieci chcą je jeść. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi marka ViVio i jej produkt – Daktyrella. Jest to krem z daktyli z dodatkiem prażonych orzechów laskowych i karobu (do złudzenia przypominających kakao, zmielonych na proszek nasion znajdujących się w strąkach szarańczyna strąkowego, znanego także jako ceratonia, drzewo karobowe lub drzewo chlebowca świętojańskiego). Stanowiące bazę produktu daktyle to bogactwo korzystnych dla zdrowia składników. Bez względu na to czy owoce się świeże, czy suszone zawierają bardzo dużą ilość błonnika pokarmowego. Znajdują się w nich także liczne antyoksydanty, związki mineralne (przede wszystkim potas i wapń), a także witaminy (m.in. witaminę B3). – Biorąc to wszystko pod uwagę, warto zaproponować swojemu dziecku, zamiast kremu czekoladowego podobną do niego w smaku i konsystencji Daktyrellę. To zdrowsza, stworzona wyłącznie z naturalnych składników i nie zawiera dodatku cukru, ale równie słodka wersja kremu, po którą chętnie i bez wyrzutów sumienia sięgną również dorośli – przekonuje dietetyk Sylwia Witek.

Cena i dostępność
Daktyrella oferowana jest w zakręcanym słoiku. Jej cena to 19,99 zł za 330 g. Podobnie jak inne produkty marki ViVio krem dostępny jest w sklepie online www.cosdlazdrowia.pl oraz w sklepach stacjonarnych.

Producent: Radziowi

Listę placówek, które oferują produkty marki ViVio wraz z informacjami na ich temat znaleźć można na stronie

VIVIO

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *