Czekolada nie tylko smakuje, ale też bawi

Każdy pretekst do sięgnięcia po rozpływający się w ustach, słodki kawałek czekolady jest dobry. Firma Wawel znalazła jeszcze jeden. Czekoladowe tabliczki ubrała w akwarele krakowskiego artysty Jacka Palucha i opatrzyła anegdotami cenionego znawcy grodu Kraka – Leszka Mazana. Tak powstała limitowana seria czekolad „Opowieści Krakusa”, która tej jesieni trafi do sklepów firmowych Wawel w całej Polsce.

Etykieta Wawel - Kopernik

Etykieta Wawel – Kopernik

Etykieta Wawel - Wanda

Etykieta Wawel – Wanda

Szlachcic z Krakowa pan Twardowski, sprzedał swoją duszę diabłu, a ten nauczył go sztuk czarnoksięskich. Pan Twardowski został królewskim alchemikiem, zmieniał ołów w złoto, wywoływał duchy zmarłych, szalał na kogucie po krakowskim rynku (…)to fragment jednej z anegdot, która znalazła się na serii wyjątkowych czekolad z Wawelu. Barwne opakowania stworzyło dwóch znanych krakusów – Leszek Mazan – znawca Krakowa, publicysta i dziennikarz, autor wielu książek m.in. „Kraków na słodko”,„Kraków dla początkujących” oraz artysta-grafik – Jacek Paluch, który kolorowymi akwarelami ubarwił opisywane przez Mazana historyjki i postacie. W ciekawy i zabawny sposób prezentują one wydarzenia,które nierozerwalnie związane są z legendami i historią Polski oraz Krakowa.

 

Etykieta Wawel - trąbka

Etykieta Wawel – trąbka

Etykieta Wawel - sypialnia

Etykieta Wawel – sypialnia

Historyjki o Wandzie, która nie była skora do ożenku z Niemcem, Koperniku, wysyłanym przez rektora Akademii Krakowskiej do Włoch z powodu jego odkrycia, hejnale urywającym się za sprawą tureckiej strzały i wspomniana we wstępie przypowiastka o panu Twardowskim, to tylko niektóre z historii odkrytych na nowo przez artystów współpracujących z Wawelem.

Limitowana seria czekolad „Opowieści Krakusa” składa się z sześciu różnorodnych opakowań. Czekolady dostępne są w sprzedaży indywidualnie oraz w zestawach – pakowanych po 3 lub 6 sztuk.Do wyboru są czekolady: mleczne oraz gorzkie 70% i 90%.

Etykieta Wawel - Kopernik

Etykieta Wawel – Kopernik

Etykieta Wawel - kogut

Etykieta Wawel – kogut

 

Ciekawą kompozycję pisarsko-malarską można także podziwiać w kalendarzu na rok 2015, który tak jak czekolady dostępny jest w sklepach firmowych Wawel.

Tradycyjne tabliczki czekolady od lat wytwarzane w krakowskiej firmie, opatrzone zabawnymi anegdotami znanego krakauera i ubarwione akwarelami artysty, to doskonały pomysł na słodki upominek – nie tylko z Krakowa.

 

***

Wawel SA to jeden z najstarszych i najbardziej znanych producentów słodyczy w Polsce, którego tradycje sięgają końca XIX wieku.  Siedziba firmy mieści się w Krakowie. Firma specjalizuje się w produkcji wyrobów z ciemnej czekolady deserowej oraz czekoladek z nadzieniami. Najbardziej znane produkty marki Wawel to: Kasztanki, Malaga, Tiki TakiMichałki oraz Mieszanka Krakowska. Produkcja opiera się na sprawdzonych recepturach i surowcach najwyższej jakości, poddawanych szczegółowej kontroli. Wawel SA od kilku lat posiada certyfikowany System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001: 2000. Kupując produkty Wawel wspierasz fundację „Wawel z Rodziną”, której głównym celem jest pomoc polskim rodzinom, a także osobom i instytucjom, sprawującym opiekę zastępczą nad dziećmi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *