Cappucino idealne na Walentynki

Delektowanie się perfekcyjną kawą we własnym domu to już przyjemność sama w sobie. Na Walentynki możesz jednak zrobić coś więcej – poznaj sztukę dekorowania cappucino i zrób niespodziankę swojemu partnerowi lub partnerce, jeszcze bardziej wzbogacając kawowe doznaniaW tym roku Walentynki przypadają w weekend. Tym bardziej więc wypada zacząć ten dzień od aromatycznej kawy. Jeśli chcesz cieszyć się perfekcyjną kawą niczym z włoskiej kawiarni, świetnym wyborem będzie urzekający ekspres Saeco Incanto One Touch Milk Carafe HD8917/09. Ten prosty w obsłudze i wypełniony opatentowanymi innowacjami ekspres pozwala rozkoszować się szeroką gamą rodzajów kawy – od espresso przez cappuccino po latte macchiato – przygotowywanych przez naciśnięcie jednego przycisku. Dzięki innowacyjnemu, dwukomorowemu dzbankowi na mleko Incanto OTC wytwarza wspaniałą, aksamitną piankę, która ostrożnie wlana do filiżanki zachwyci zwłaszcza amatorów cappuccino. Aż chce się wydobyć z napoju jeszcze więcej i zamienić je w małe dzieło sztuki! Poznaj tajniki dekorowania cappucino mlekiem i czekoladą i wydobądź z kawy ucztę dla oka i podniebienia – w Walentynki ( i na każdą inna okazję).

 

Dekorowanie czekoladą: Cioko Art

Połączenie kawy i czekolady daje wyborną syntezę wzajemnie wzmacniających się smaków. Na tym właśnie polega istota wyjątkowej formy sztuki – dekorowania kawy czekoladą znanej jako „Cioko Art”. W tym wypadku, aby zostać artystą, wystarczy zaopatrzyć się w sos czekoladowy w opakowaniu do wyciskania zakończonym niewielkim otworem. Najłatwiejsze do wykonania wzory to serce, kwiatek i pajęczyna. W Walentynki sprawdzi się przede wszystkim to pierwsze.

Jeśli chcesz udekorować powierzchnię wzorem z serduszek:

1. narysuj cztery lub pięć kółeczek o średnicy około 0,5 cm

2. następnie za pomocą wykałaczki przecinaj każde z nich na pół, uzyskując w ten sposób kształt serca i walentynkowe cappucino gotowe.

 

Sztuka dekorowania mlekiem: Latte Art

 

Jeśli nie przepadasz za czekoladą lub dbasz o linię, możesz z powodzeniem oddać się sztuce dekorowania mlekiem, czyli „Latte Art”. Przy odrobinie wyobraźni, za pomocą spienionego mleka na powierzchni aksamitnego espresso wyczarujesz prawdziwe dzieła sztuki. Zdecydowany kontrast nasyconej barwy espresso i jasnej mlecznej pianki otwiera nieograniczone pole do artystycznej ekspresji. Najczęściej spotykane wzory to serce, jabłko i liść. Przy odrobinie wprawy ich stworzenie nie powinno nastręczać zbyt wielu trudności. Chcąc w Walentynki podarować ukochanej osobie kawowe serce:

 

1. Zacznij nalewać mleczną piankę w samym środku espresso z wysokości około 6–7 cm od cremy, aby wydobyć ciemną barwę kawy.

 

serce 1-20160212-135540498

 

2. Gdy  filiżanka jest już do połowy pełna, zbliż dzióbek do powierzchni kawy bez zmiany tempa nalewania mleka, tak by uzyskać biały okrągły kształt.

liść krok pierwszy-20160212-135540482

 

3. Następnie, gdy filiżanka jest już pełna, przecinaj koło na pół za pomocą strumienia mleka, szybko zbliżając do powierzchni dzióbek karafki i przerywając nalewanie.

 

serce 3-20160212-135540532

Mleczne serce na cremie gotowe, a ty i Twoja Walentynka możecie cieszyć i oko i podniebienie dzięki doskonałej jakości kawy.

 

Z ekpresem Saeco Incanto OTC wyczarujesz też inne kawowe napoje, a sprytna i łatwa w użyciu funkcja Memo zapamięta indywidualne ustawienia dotyczące proporcji każdego z zapisanych napojów. Z kolei moc i temperaturę kawy można spersonalizować stosownie do własnych preferencji przy pomocy intuicyjnego wyświetlacza.

 

Rekomendowana cena detaliczna ekspresu Incanto One Touch Milk Carafe HD8917/09 marki Saeco wynosi 3139 pln.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *