Brama do królestwa czekolady

Ponoć nic tak nie pomaga na jesienną chandrę jak czekolada. Mieszkańcy Szczecina oraz turyści odwiedzający to miasto mogą sobie zafundować jej dawkę w nowo otwartej pijalni E. Wedel, zlokalizowanej w zabytkowej Bramie Królewskiej.

Miłośnicy czekolady, nawet ci najbardziej wymagający, na pewno znajdą w bogatej i różnorodnej ofercie pijalni coś dla siebie. Dodatkowo klimatyczne wnętrze, korespondujące z historycznym otoczeniem placu Hołdu Pruskiego i znajdującego się nieopodal Zamku Książąt Pomorskich sprawia, że czas spędza się tu wyjątkowo przyjemnie.

Pitne przysmaki
Spośród czekolad do picia, których w menu lokalu nie mogło zabraknąć, na obecną porę idealną będą te podawane na gorąco np. z powidłami śliwkowymi i nutą cynamonu, rokitnikiem czy alkoholem. Na tych, którzy odrobinę zmarzną czekają grzany miód oraz grzane wino z pomarańczą i korzennymi przyprawami. W ofercie herbat uwagę zwraca ta z jabłkiem, imbirem, cynamonem i goździkami, a kaw – dostępne sezonowo latte z czekoladą mleczną i pieczonym jabłkiem.

Na słodko i na słono
W pijalni można też delektować się pysznymi deserami i ciastami, w tym uwielbiany przez wielu sufletem czekoladowym z płynnym nadzieniem, podawanym z gałką lodów i wybranym sosem (na przykład ciepłymi malinami na winie). Większy apetyt również uda się w lokalu zaspokoić i to niekoniecznie daniami na słodko. Oprócz czekoladowych pierogów i naleśników z mascarpone w menu znajdują się: delikatne sałaty, świeżo przygotowywane kanapki, a z opcji śniadaniowych m.in. jajecznica czy omlety.

Przyjemność na dłużej
Większość propozycji można zamówić „na wynos” i cieszyć się ich smakiem w dowolnie wybranym miejscu i czasie. W pijalni znajduje się także Czekoladowy Sklep, gdzie do kupienia są: Torcik Wedlowski z personalizowanym wzorem lub dedykacją, ręcznie wykonane praliny oraz produkty dedykowane na specjalne okazje, np. serca z czekolady, okazjonalne figurki – wszystkie prosto z Pracowni Rarytasów E. Wedel. Owe słodkie dzieł sztuki to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy chcą dłużej delektować się wysokiej jakości czekoladą lub podarować bliskim wyjątkowy prezent.

 

25 pijalni w kraju
Pierwsza w Szczecinie (a 25. w kraju) pijalnia czekolady E. Wedel została uruchomiona 8 listopada. Lokal zaprasza klientów codziennie od godziny 9.30, przy czym od poniedziałku do czwartku oraz w niedzielę otwarty jest do 19.00, a w piątek i sobotę dwie godziny dłużej.

Więcej informacji na http://www.wedelpijalnie.pl oraz http://www.facebook.com/PijalnieCzekolady

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *