Bania na Mazowszu – czyli pomysł na spokojny weekend na wsi

Szukacie idealnego miejsca na beztroski weekend pod Warszawą, gdzie czeka na Was rodzinna atmosfera oraz pyszna kuchnia? Jeżeli tak, to mamy dla Was coś wyjątkowego.

Bania na Mazowszu to gospodarstwo agroturystyczne znajdujące się jedynie 50 kilometrów od Warszawy. Graniczy z pięknymi lasami oraz przylega do rzeczki Ossównicy. Otaczające ją tereny to kraina Mistrza Twardowskiego, której sercem jest Węgrów. To właśnie tam w zakrystii Bazyliki Mniejszej znajduje się magiczne lustro Twardowskiego. Ale oprócz Węgrowa warto skorzystać ze spływów kajakowych Liwcem, urządzić piknik na Sowiej Górze, czy wypożyczyć rower i odwiedzić okoliczne wioski.

Bania jest idealna na wypoczynek całymi rodzinami. Do dyspozycji gości znajdują się apartamenty i pokoje z łazienkami oraz wspólne pomieszczenia jak chociażby drewniana Karczma. Sobotnie kolacje organizowane są przy ognisku, jeżeli oczywiście pozwala na to pogoda.

Dzieci mogą korzystać z placu zabaw, trampoliny, basenu oraz chatki Baby Jagi. Dużą atrakcją dla najmłodszych na pewno będą też żywe zwierzęta hodowane w gospodarstwie: kozy, króliki i drób, które można karmić, głaskać a nawet przytulać jak się uda je złapać. Kolejnym bardzo fajnym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną są warsztaty ceramiczne, podczas których nauczycie się lepić nie tylko filiżanki i talerzyki.

Pani Basia, właścicielka Bani, przywiązuje dużą wagę do promowania zdrowego żywienia w swoim gospodarstwie. Dlatego w menu znajdziemy przede wszystkim potrawy kuchni regionalnej stworzonych z naturalnych i świeżych składników. Warto dodać, że na miejscu można spróbować własnej roboty serów, dżemów, wędlin, czy ciast. Nie ma też problemu z dostosowaniem jedzenia do specyficznych diet gości.

Bania na Mazowszu posiada kategorię *trzy słoneczka * oraz rekomendację Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej GG. W roku 2015 gospodarstwo zostało wyróżnione przez Marszałka województwa Mazowieckiego za atrakcyjną ofertę pobytu dla rodzin z dziećmi. Czy potrzebujecie dalszych argumentów? Na pewno nie będziecie żałować czasu spędzonego w tym cudownym miejscu.

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

A jeżeli chcecie poczytać więcej o moich podróżach wpadnijcie na weekendowi.pl!

Iza Idzikowska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *