ARYSTOKRATA NA POLSKIM STOLE

Marques de Borba to portugalskie wino, które wyprodukowano w Alentejo – jednym z głównych winiarskich ośrodków półwyspu iberyjskiego. Wapienno-gliniaste gleby oraz kontynentalny klimat tworzą tu niezwykle sprzyjające warunki do uprawy wysokiej klasy winogron. Na uwagę zasługuje również wyjątkowy proces produkcji win, w którym łączy się najnowsze technologie laboratoryjne z wiernością tradycyjnym rytuałom np. takim jak ugniatanie owoców stopami.
 preview_Alentejo94
Z dobrej rodziny
Wino Marques de Borba to perła w portfolio cieszącej się znakomitą renomą winiarni J Portugal Ramos Wines. Nazwa wina w dosłownym tłumaczeniu oznacza po portugalsku markiza z Borby. Jest to nawiązanie do geograficznego położenia winnicy, w której powstaje, ale stanowi też hołd wobec odznaczonego tym tytułem wybitnego członka rodziny właściciela winiarni.
preview_t_o
Marques de Borba dostępny jest w Polsce w dwóch rodzajach – czerwonej oraz białej. Do ich produkcji użyto w dużej mierze lokalnych szczepów winogron. Należą do nich między innymi: Trincadeira i Touriga Nacional (w przypadku wina czerwonego), a także Arinto oraz Antao Vaz (jeżeli chodzi o odmianę białą). Rocznie powstaje ponad milion butelek tego trunku. W Polsce jego cena wynosi 29,99 zł i jest dostępne w sieci sklepów Biedronka.
preview_DSC_1266
Portugal Ramos Wines
Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoja działalność w 1990 roku, w niedługim czasie zajmując znaczącą pozycję zarówno na lokalnym, jak i światowy rynku winiarskim. Za ten błyskawiczny sukces odpowiedzialny jest charyzmatyczny założyciela firmy, Juan Portugal Ramos. Jego niezastąpiona działalność na rzecz propagowania na świecie win pochodzących nie tylko z Alentejo, lecz z całej Portugalii, została doceniona wieloma branżowymi wyróżnieniami (w roku 2010 otrzymał nagrodę człowieka roku na Essência do Vinho).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *