ARYSTOKRATA NA POLSKIM STOLE

Marques de Borba to portugalskie wino, które wyprodukowano w Alentejo – jednym z głównych winiarskich ośrodków półwyspu iberyjskiego. Wapienno-gliniaste gleby oraz kontynentalny klimat tworzą tu niezwykle sprzyjające warunki do uprawy wysokiej klasy winogron. Na uwagę zasługuje również wyjątkowy proces produkcji win, w którym łączy się najnowsze technologie laboratoryjne z wiernością tradycyjnym rytuałom np. takim jak ugniatanie owoców stopami.
 preview_Alentejo94
Z dobrej rodziny
Wino Marques de Borba to perła w portfolio cieszącej się znakomitą renomą winiarni J Portugal Ramos Wines. Nazwa wina w dosłownym tłumaczeniu oznacza po portugalsku markiza z Borby. Jest to nawiązanie do geograficznego położenia winnicy, w której powstaje, ale stanowi też hołd wobec odznaczonego tym tytułem wybitnego członka rodziny właściciela winiarni.
preview_t_o
Marques de Borba dostępny jest w Polsce w dwóch rodzajach – czerwonej oraz białej. Do ich produkcji użyto w dużej mierze lokalnych szczepów winogron. Należą do nich między innymi: Trincadeira i Touriga Nacional (w przypadku wina czerwonego), a także Arinto oraz Antao Vaz (jeżeli chodzi o odmianę białą). Rocznie powstaje ponad milion butelek tego trunku. W Polsce jego cena wynosi 29,99 zł i jest dostępne w sieci sklepów Biedronka.
preview_DSC_1266
Portugal Ramos Wines
Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoja działalność w 1990 roku, w niedługim czasie zajmując znaczącą pozycję zarówno na lokalnym, jak i światowy rynku winiarskim. Za ten błyskawiczny sukces odpowiedzialny jest charyzmatyczny założyciela firmy, Juan Portugal Ramos. Jego niezastąpiona działalność na rzecz propagowania na świecie win pochodzących nie tylko z Alentejo, lecz z całej Portugalii, została doceniona wieloma branżowymi wyróżnieniami (w roku 2010 otrzymał nagrodę człowieka roku na Essência do Vinho).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *