Aromatyczna Wielkanoc z przyprawami Appetita

Wielkanoc to bogactwo rodzimych zwyczajów, przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycje oraz uczta smaków. Ukoronowaniem świątecznego menu, będą aromatyczne mieszanki przyprawowe Appetita z linii Gotujemy po polsku. Dzięki nim przygotowanie wielkanocnych specjałów stanie się proste, a tradycyjne dania nabiorą głębokiego aromatu.

W dawnej Polsce wierzono, że obfitość świątecznego stołu wróżyła dobrobyt i pomyślność. Święta to triumfalny powrót produktów zakazanych w czasie postu i bogactwo różnorodnych dań. Na tradycyjnym stole nie mogło wówczas zabraknąć jaj, ćwikły oraz żurku lub białego barszczu. Aby zupy zyskały głęboki smak i niepowtarzalny aromat wystarczy użyć dedykowanej im Przyprawy do żurku i barszczu białego Appetita, która nada im niepowtarzalnego charakteru.

DoGyros_front_10%

Atrybutem Wielkanocy jest jajko, które stanowiło przedmiot kultu już w starożytności. Jajka zawieszano m.in. pod sufitami egipskich świątyń. Symbolizowały one wszechświat, siłę życiową, płodność  i odrodzenie. Jajka zdobiono w celach magicznych, a w ludowych wierzeniach zwyczaj ten uważany był za jeden z warunków zapewnienia ciągłości świata. Jajka stały się również istotnym składnikiem wielkanocnego menu. Aromatyczna kompozycja ziół i przypraw w Przyprawie do potraw z jajek Appetita urozmaici smak m.in. jaj faszerowanych, past i sałatek jajecznych.

DoGyros_front_10%

Nieodzowny element świątecznego jadłospisu stanowią również domowe wypieki. Ciasto w wielkanocnej święconce symbolizuje bowiem doskonałość i dobrobyt. W przygotowaniu wyśmienitych bab, serników  i mazurków, pomogą przyprawy cukiernicze z linii Domowe sekrety: Proszek do pieczenia i Cukier wanilinowy.

cukier wanilinowy 16g proszek do pieczenia 15g

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Produkty Appetita:

Przyprawa do potraw z jajek (20g)

Cena ok. 1,30 PLN

 

Przyprawa do żurku i barszczu białego (20 g)

Cena ok. 1,30 PLN

 

Producent: Colian Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *