Apetyt na tradycję – TARGI SMAKI REGIONÓW

Przybywa nam kulinarnej odwagi. Nie tylko dzięki odbywanym podróżom, które pozwalają doświadczyć nowych, często egzotycznych doznań smakowych. Również sklepy rozpieszczają nas serwując na półkach ogromny wybór żywności z całego świata. Ale nawet najbardziej oryginalne produkty nie zastąpią nam smaku chleba na zakwasie ze smalcem i ogórkiem małosolnym, tradycyjnie wędzonych szynek i kiełbas czy przepysznych konfitur różanych.

Problem w tym, że coraz trudniej o takie rarytasy. Ale jest takie miejsce w Poznaniu, które już od kilku lat przyciąga tłumy smakoszy z nieposkromionym apetytem na żywność spod strzechy – targi Smaki Regionów. W tym roku już po raz siódmy otworzą swe podwoje, a wraz z nimi producenci tradycyjnych, regionalnych przysmaków z różnych zakątków Polski. Na stoiskach będzie można nie tylko degustować, ale także zakupić chrupiące pieczywo, wyśmienite sery, smażone na piecu powidła, miód z pasieki czy tradycyjne nalewki według „receptury babuni”.

MTP - smaki regionów - logo + targi - CMYK

Entuzjaści ekostylu również znajdą coś dla siebie, ponieważ na targach będą obecni także wytwórcy i dystrybutorzy produktów posiadających ekocertyfikaty.

Tegoroczna edycja targów Smaki Regionów będzie kusić zapachem i smakiem również w specjalnie przygotowanych strefach, w których odbywać się będą pokazy kulinarne. W programie pojawią się również występy zespołów ludowych oraz wiele atrakcji dla najmłodszych. Podobnie jak w roku ubiegłym Stowarzyszenie Rzemieślników Piekarstwa RP ponownie zaprosi maluchy do minipiekarni, w której dzieci własnoręcznie będą mogły przygotować bułeczki i rogaliki. Nie zabraknie też opowieści o tym skąd w sklepie na półkach bierze się chleb i konkursów z nagrodami. Nowością podczas tegorocznej edycji będzie natomiast edukacyjny program stowarzyszenia „Polska Ekologia”, które w specjalnie zaaranżowanej strefie będzie zachęcało dzieci do spożywania owoców i warzyw. Szykuje się pyszna zabawa!

IMG_7874

Targi Smaki Regionów odbędą się w dniach 19-22 września br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Więcej informacji: www.smaki-regionow.pl

IMG_7874

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *