Agata Lewandowska o swoich książkach, zdrowym stylu życia i pracy dietetyka

13 listopada w Przystanku Książka przy ul. Grójeckiej 42 o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie z dietetykiem i autorką wielu książek o zdrowym odżywianiu – Agatą Lewandowską. 

Podczas spotkania autorka opowie o pracy nad swoimi najnowszymi poradnikami: „Dieta zdrowych jelit” (nad którym nasz portal ma patronat medialny) i „Niski indeks glikemiczny” oraz powieścią „Dietetyk na talerzu”. Postara się też odpowiedzieć na pytania dotyczące zdrowego stylu życia.

Fachowa wiedza „smacznie” podana
Agata Lewandowska z wykształcenia i zawodu jest dietetykiem. Interesuje się sportem oraz wpływem codziennej diety na nasze samopoczucie. Swoją specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem dzieli się na blogu www.lewandowskaagata.pl oraz w książkach, których jak dotąd ma w dorobku 11. Są wśród nich poradniki adresowane m.in. do osób z chorobą Hashimoto, diabetyków, ale też tych, chcących jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem i w rozsądny sposób osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Każda z tych pozycji zawiera wiele przepisów, zapobiegających nudzie na talerzach. Każda jest też poprzedzona, napisanym przystępnym językiem naukowym wstępem, tłumaczącym podstawowe zagadnienia z zakresu dietetyki. Nie inaczej wygląda to w przypadku dwóch książek, które ukazały się niedawno, czyli „Niski indeks glikemiczny oraz „Dieta zdrowych jelit”. Warto zaznaczyć, że tematyka tych publikacji jest w pełni uniwersalna, gdyż do porad i przepisów w nich zawartych może skorzystać prawie każdy.

Dietetyk – z czym to się je?
Książka zatytułowana „Dietetyk na talerzu”, której premiera odbędzie się już niedługo ma nieco inny charakter. Jest to bowiem nic innego jak opowieść o wyzwaniach, z jakimi wiąże się praca dietetyka. Autorka z humorem opowiada w niej o popularnych mitach żywieniowych i głównych trudnościach w odchudzaniu się: o przerzucaniu odpowiedzialności za swoje żywienie na dietetyka, odkładaniu wszystkiego na później, oszukiwaniu samego siebie, sile nawyków, braku samoakceptacji, lęku przed porażką i szukaniu dróg na skróty. Co prawda, w tej książce czytelnik nie znajdzie wypunktowanych rad ani zestawu niskokalorycznych przepisów. Jeśli jednak dokładnie się wczyta, to dowie się, co robić – a czego zdecydowanie nie – żeby schudnąć i czuć się lepiej.

Książki Agaty Lewandowskiej są do nabycia w księgarni internetowej Wydawnictwa RM www.rm.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *