A gdyby tak słodkości były jeszcze lepsze…

Trudno odmówić sobie tego, co dobre, a czekolady Wawel z linii Premium są dobre podwójnie, bo nie tylko wyśmienicie smakuj, ale też zawierają dobre składniki. Potwierdza ta uzyskany właśnie przez nie certyfikat UTZ.

Ów certyfikat oznacza, że kakao wykorzystane do produkcji tabliczek pochodzi z odpowiedzialnych, zrównoważonych upraw, zostało pozyskane bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne i wyzysku ludzi zatrudnionych przy produkcji tego surowca. Dodatkowo gorzkie czekolady Wawel Premium, podobnie jak wszystkie produkty tej marki, spełniają wymogi programu Dobre Składniki, co oznacza, że nie zawierają żadnych zbędnych dodatków: konserwantów, barwników czy sztucznych aromatów (nie ma w nich m.in. oleju palmowego i emulgatora E476). Ich bazę stanowi masa kakaowa (i tłuszcz kakaowy) uzyskane ze szlachetnej odmiany kakaowca z wybrzeża Afryki.

Tabliczki, które pobudzają zmysły
Skład to jednak nie jedyny atut tabliczek z tej linii. Wyrazisty smak i charakter nowej odsłony czekolad Wawel Premium zachwyci każdego, jeśli więc jeszcze ich nie odkryliście, to czas to zmienić! W odnowionej wiosną ofercie znajdziemy aż pięć czekolad (wcześniej linia obejmowała trzy pierwsze propozycje):

  • gorzką extra 90% cocoa,
  • gorzką klasyczną 70% cocoa,
  • gorzką ze skórką pomarańczy 70% cocoa,
  • gorzką z cząstkami miętowymi 70% cocoa,
  • gorzką z drobinkami kawy i ziarna kakaowego 70% cocoa.

Tabliczki mają teraz smukły kształt z tłoczonym na nim wzorem ziaren kakaowca i sygnaturą marki oraz elegancką szatę graficzną, podkreślającą ich wykwintny charakter. Cała linia zachwyca nie tylko designem, ale także bardziej aksamitną konsystencją samej czekolady, uzyskaną dzięki dłuższemu procesowi konszowania.
Sugerowana cena detaliczna: 6,90 zł za 100 g.

Producent: Wawel
Więcej informacji na stronie: www.wawel.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *