Poznajcie Las Vegan’s – wschodzącą gwiazdę wśród słodyczy

Jeśli zaliczacie się do fanów czekolady, a jednocześnie zwracacie uwagą na to, z czego i jak ona powstaje oraz w co zostały zapakowana, to szykujcie się na rewolucję. Niebawem do sprzedaży trafią wegańskie tabliczki marki Las Vegan’s.

Produkowane one będą tylko z naturalnych surowców pochodzących z rolnictwa ekologicznego, a zapakowane zostaną w papier zamiast tradycyjnego sreberka i folii. Wytwarzać je będzie spółka Las Vegan’s SA, założona przez twórców Manufaktury Czekolady Chocolate Story – polskiej firmy, która jaka jedna z niewielu na świecie wyrabia tabliczki bezpośrednio z ziaren kakaowca.

Z korporacji do… manufaktury
Została ona założona w 2009 roku z inicjatywy dwóch informatyków – Krzysztofa Stypułkowskiego i Tomasza Sienkiewicza, którzy zdecydowali się rzucić pracę w korporacji i stworzyć pierwszą w Polsce manufakturę czekolady. W 2017 roku, jako współwłaściciel i członek zarządu, dołączył do nich Marcin Parzyszek, doświadczony manager z 20-letnim stażem pracy na rynku słodyczy. Przez lata zespół manufaktury znacznie się powiększył, jednak chęć tworzenia prawdziwej czekolady pozostała niezmienna. Tabliczki pochodzące z podwarszawskich Łomianek zostały już kilkukrotnie wyróżnione prestiżowymi medalami Academy of Chocolate Awards, a marka dynamicznie się rozwija. – Z roku na rok rośnie grono osób zainteresowanych rzemieślniczymi wyrobami. To efekt zmiany oczekiwań konsumentów, dla których jakość, skład i produkcja staje się coraz ważniejsza i są w stanie zapłacić więcej za produkt z tzw. czystym składem. Przybywa także osób dbających o zdrowie. Sondaż przeprowadzony przez agencję Inquiry na temat odżywiania pokazał, że dla 83 proc. badanych istotne jest działanie prozdrowotne produktu – mówi Krzysztof Stypułkowski.

Nowe wyzwanie
Dobra kondycja Manufaktury Czekolady Chocolate Story, obserwacja trendów żywieniowych i zdobywane przez lata doświadczenie skłoniły firmę do podjęcia się nowego zadania – wprowadzenia na rynek pierwszych wegańskich, mlecznych czekolad polskiej produkcji. – Pomysł na stworzenie w 100% wegańskiej marki kiełkował w nas od dawna. Jest on wynikiem obserwacji trendów i zachowań konsumentów, a także naszych własnych – cała nasza trójka od dłuższego czasu jest na diecie wegetariańskiej – podkreśla Tomasz Sienkiewicz. Z badań wynika też, że już 1 mln Polaków to wegetarianie i weganie, zaś aż 2 mln planuje przejść na taką dietę. Ponadto 43 proc. Polaków przyznaje, że nie rezygnując ze spożycia mięsa całkowicie, mocno je ogranicza. Równie ważny jest fakt, że niemal 12 proc. Polaków nie pije mleka i nie je produktów mlecznych oraz niemal tyle samo nie je jaj i produktów jajecznych. – Zauważyliśmy, że na rynku brakuje mlecznych czekolad wegańskich, które mają nie tylko dobry skład, ale są także smaczne, a przy tym wpisują się w trendy ekologiczne. Chcemy wypełnić lukę na rozwijającym się rynku słodyczy i produktów wegańskich – dodaje współzałożyciel Manufaktury Czekolady.

Ekologiczne w każdym calu
Pomysł trafił na podatny grunt, ponieważ akcje spółki Las Vegan’s w ciągu niespełna miesiąca kupiło grono ok. 390 prywatnych inwestorów. Zebrana w ten sposób kwota w wysokości blisko 1 mln zł zostanie przeznaczona na poszerzenie oferty czekolad i produktów wegańskich oraz wdrożenie kolejnych ekologicznych rozwiązań w zakresie pakowania. Ambicją założycieli Las Vegan’s jest bowiem całkowite uniknięcie plastiku i innych tworzyw sztucznych we wszystkich elementach oraz rodzajach opakowań. Czekolady marki Las Vegan’s będą pierwszymi na rynku, w których tradycyjne sreberko i folia zostaną zastąpione papierowymi opakowaniami.

Co i kiedy na rynku?
Wegańskie słodkości będą wprowadzane do sprzedaży etapami. W pierwszym planujemy wdrożenie trzech linii produktowych. Będą to tabliczki w kartonowych kopertach wykonanych z surowca wytwarzanego z udziałem makulatury, wśród których znajdzie się m.in. czekolada ciemna oraz czekolady z dodatkami malin i pomarańczy. Druga linia obejmie owoce, orzechy, migdały i ziarno kakao w czekoladzie. Trzecią będą stanowiły tabliczki i batony w ekonomicznych, ale w pełni biodegradowalnych opakowaniach papierowych – informuje Marcin Parzyszek. Zgodnie z zapowiedziami pierwsze propozycje sygnowane nową marką pojawią się na rynku w trzecim kwartale 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *